Головна » Культура

У Хусті відбувся творчий вечір відомого подружжя

Для хустян і не тільки, друзів по перу, подружжя Шкробинець презентувало свої збірки

У Хустській центральній міській бібліотеці відбувся вечір творчості відомих хустян,справжніх патріотів свого краю Василя Михайловича та Христини Миколаївни Шкробинців.
Для хустян і не тільки, друзів по перу, поціновувачів поетичного слова подружжя Шкробинець презентувало збірки “Диво дивне – світ навколо нас” – для дітей та юнацтва, та “Чарівний шепіт Тиси біля Хуста”. Їхнім автором є безпосередньо Василь Михайлович – учитель-методист, відмінник народної освіти України, педагог Хустської гімназії-інтернату, а музою та натхненницею – дружина Христина Миколаївна (заслужений учитель України, критик, журналіст), якій автор присвятив аж 17 поезій.
Ведучою зустрічі із поетичним подружжям була директор центральної міської бібліотеки Вікторія Курденко, у дружній бесіді з якою творча пара розповіла про своє життя, творчі доробки, згадала дитинство та обережно зазирнула в майбутнє.

“Вірші я почав писати із 4 класу, та ніколи їх не друкував. Писав у школі, армії, на цілині, у вузі різними мовами – українською, російською, англійською. Писав так, як підказувало серце. Уперше спробував винести свої вірші на суд громадськості у збірці “Пелюстки білого нарциса”. Нині презентовані збірки написані у хвилини натхнення в останні роки,  вже перебуваючи на заслуженому відпочинку”, – поділився з “ГК” Василь Михайлович.

Серед присутніх на презентації були не тільки рідні, друзі по перу, поціновувачі поетичного слова, випускники, але й видавці, літератори, зокрема подружжя Ребриків із Ужгорода.

“Не було би в нас планетарних письменників, якби не такі вчителі, як Шкробинці, які творять, плекають сучасну освітянську еліту. Є у Василя Михайловича дуже класний образ, який має бути у кожного поета. Ми говоримо про “Каменяра” Франка, “Досвітні огні” Лесі Українки, а у Василя Михайловича – це лелеки, які зігрівають сніг. Ось вам ті двоє лелеки – Василь Михайлович і Христина Миколаївна, які зігрівають наш закарпатський сніг”, – поділилася проректор Закарпатської академії мистецтв, кандидат філологічних наук, доцент Наталія Ребрик.

До слова, не обійшлося і без цікавих сюрпризів для винуватців свята. Так, присутні на заході випускники гімназії-інтернату, з-поміж яких 4 педагогів, які гідно продовжують справу своїх наставників, заспівали “Ми молоді, ми людства цвіт” – гімн гімназиста, автором якого також є Василь Михайлович.
По завершенні неординарної літературної події кожен бажаючий міг придбати книгу з автографом автора.

aae26c2-dsc00078-1010x758 b2a5c72-dsc00080-1010x758 bc23ef3-dsc00082-1010x758 c3e8b1b-dsc00088-1010x758 d1ee7f1-dsc00090-1010x758 d836a2d-dsc00092-1010x758 df12fb6-dsc00100-1010x758

За матеріалами: http://goloskarpat.info