Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Ексклюзив

Сонце атакує!

Потужні магнітні бурі досягнули поверхні землі

Своїх життєвих проблем вистачає, так тут щей сонце псує настрій і здоров’я людей. Справа в тому, що на Землі розпочалася чергова хвиля геомагнітних бурь. Триватиме «сонячна атака» протягом двох – трьох тижнів, що може створити чимало незручностей особливо чутливим людям. Геомагнітні атаки – не що інше як потужні викиди сонячної енергії, так званих сонячних буревіїв, які вчені фіксували ще вночі 8 лютого. Науковці зафіксували спалахи потужністю категорії B і C, а це на хвилину четвертий і третій рівень небезпечної активності. Такого роду сонячний шторм, може завдати шкоди телекомунікаціям і електричним приладам, в усьому світі. Це неодмінно призведе до численних збоїв в авіації, судноплавстві та іншого роду транспортних сполучень. Це не перші, такого роду, вибрики небесного світила. Відносно нещодавно на сонці трапилися найпотужніші спалахи класу – Х.

Крім того, що магнітні бурі спричинятимуть чимало проблем інфраструктурі планети, особливо небезпечні вони для гіпертоніків. Окрім того, що в дні підвищеної сонячної активності, вони страждають від сильного головного болю та різких перепадів тиску, так вони ще й ризикують «заробити» інфаркт, або інсульт. Лікарі рекомендують під час магнітних бурь збільшити вживання чистої питної води, частіше перебувати на свіжому повітрі, звичайно під наглядом родичів або знайомих. Варто також попіклуватися про здоровий сон, не перевтомлюватися і не нервувати. Незайвим буде і повна відмова від алкоголю і тютюну.

P.S:Сильні магнітні бурі для людства – не новина, і навряд їх можна віднести до надзвичайних ситуацій чи категорії особливо небезпечних техногенних катастроф. Сонячні шторми відбуваються приблизно 200 разів за сонячний цикл, який триває 11 років, а це в свою чергу не більше 18 разів на 365 днів.

Сергій Фомін

Джерело: Перший кабельний

Реклама
Реклама