Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Сьогодні відзначають десяту річницю існування тячівського дитячого оздоровчого закладу «Берізка» (ФОТО)

Керівник «Берізки» Нінель Стойка каже: усім завдячують сприянню та розумінню районної влади, яка дбає про достатнє фінансування установи.

Як повідомляють на офіційному сайті міста “Тячів”, десять років тому, 8 грудня 2008 року, у Вонігові запрацював цілорічний дитячий оздоровчий заклад «Берізка». Його відкриттю передувала величезна робота.

“Щоправда, було багато скептиків, які не вірили у майбутнє «Берізки». Сумніви й острахи були і в колективу щойно створеного закладу. Та з часом усім стало зрозуміло: «Берізка» – це не просто дитячий табір з цілодобовим перебуванням. Це унікальний заклад, де школярі, відпочиваючи, розкривають свої часом приховані, таланти і здібності, вчаться бути самостійними, комунікувати одне з одним, відчувають себе потрібними. Фінансується заклад, в основному, з районного бюджету. Тільки незначну частину витрат тут покривають за рахунок продажу путівок. Колектив «Берізки» не обмежується інструкціями, положеннями та планом роботи, бо головне – щоб хлопчикам і дівчаткам хотілось сюди повертатись знов і знов, і щоби спогади про відпочинок зігрівали якомога довше”, – йдеться у повідомленні.

“Починати було нелегко.Колись у цій будівлі був панський маєток, який в народі називали «палата». За переказами, його історія сягає 18-го століття. У радянські часи, до 1987 року, тут була восьмирічна школа. Відтак у 1987 році будівлю передали Тячівській райспоживспілці, де було організовано оздоровчий табір «Берізка». Він проіснував приблизно три роки. Відтак до 2008 року пустувала. Після рішення сесії у травні 2008 року розпочався капітальний ремонт будівлі”, – згадує начальник оздоровчого закладу Нінель Стойка.

З часом вдалося вирішити і транспортну проблему – у «Берізки» є власний автобус, тож діти мають можливість їздити на екскурсії та до школи.

Функціонування закладу надає унікальну можливість для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій 7-17 років (сиріт, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей, талановитих, обдарованих та інших). Зараз тут упродовж кожної зміни набираються сил  60-70 дітлахів. Відпочинок проходить без відриву від навчання – школярі відвідують уроки у Вонігівській ЗОШ І-ІІІ ст. підбір дітей проводиться з допомогою дирекцій шкіл району.

За десять років у «Берізці» оздоровилися майже 9 тисяч дітей. Серед них є такі, що з часу відкриття закладу відпочивають майже щороку.

Також у повідомленні зазначається, що один із секретів успіху «Берізки» – в майстерності та небайдужості педагогічного колективу. Тут працюють не тільки досвідчені педагоги, віддані своїй справі, а люди з чуйною душею, які вміють найти ключ до дитячих сердець і організувати цікаве дозвілля. Оздоровчий заклад повністю укомплектований кваліфікованими кадрами. З дітьми працюють директор, старший вихователь, тринадцять  вихователів (з них 4 – за сумісництвом), керівник гуртка, культорганізатор, інструктор з фізкультури, психолог. Педагоги перебувають у постійному пошуку нових ідей та форм роботи, вони не тільки наставники для дітей, а й старші друзі.

На досягнутому в «Берізці» не зупиняються: у планах – двоповерхова добудова до основного корпусу з душовими, туалетами, пральнею та кімнатами для персоналу. Це дасть можливість збільшити кількість ліжко-місць у закладі. Проект уже виготовлений, справа – за фінансуванням. Одним із можливих варіантів є залучення грантових коштів. У старій будівлі, де зараз розташований кабінет директора, планують облаштувати музей старожитностей. Його вже почали облаштовувати. А ще тут мріють про басейн та літній амфітеатр, адже поки залом для виступів юних талантів слугує їдальня.

 

 

 

 

 

 

Нагадуємо, «Влада ставить народ за межу виживання, підвищуючи ціну на газ», – Вадим Рабінович

Читайте також: Закарпатського підприємця судитимуть за не оплату понад 2,7 мільйонів гривень податків

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...
Попередня публікація: