Сміттєвий колапс у "Пентагоні" в Мукачеві: людський фактор чи недоробки відповідальних структур? (ФОТО)

08.11.2019 19:23 832 0
Сміттєвий колапс у "Пентагоні" в Мукачеві: людський фактор чи недоробки відповідальних структур? (ФОТО)

Днями, до редакції сайту "ПЕРШИЙ.com.ua" звернулися мешканці мікрорайону "Пентагон", що в Мукачеві, які висловили невдоволення щодо дотримань норм чистоти на прибудинкових територіях, а також вивезення сміття з відповідних майданчиків.

Епіцентром проблеми стали сміттєві баки, що розташовуються поруч багатоповерхівок по вул. І. Зріні 115 та Молодіжній (колишня вул. Героїв Ленінграду) 17.

Тутешні мешканці нарікають на зміну розташування сміттєвих баків, несвоєчасне вивезення сміття, а відтак, і на захаращення відходами території довкола контейнерів.

Як зауважують місцеві, до цього часу ці контейнери розміщувались під стінами будинку 17, а ще раніше контейнерний майданчик був при дорозі по вулиці Молодіжній.

Втім, віднедавна їх перемістили вглиб міжквартального проїзду. Це пов’язано з тим, що на першому поверсі, саме там, де стояли сміттєві контейнери, власники розпочали ремонт приміщення із вивіскою «Кав’ярня». Сміттєві баки, які призначені для використання жителями двох вищезгаданих будинків, звідси було відсунуто вглиб міжквартального проїзду. Проте, попри відсутність контейнерів, на цьому місці продовжує скупчуватись сміття. Баки ж, які знаходяться на відстані десяти метрів звідси, часто переповнені.

А от думки мешканців мікрорайону із даного приводу розділились.

Одні нарікають на ТОВ "АВЕ" Мукачево, адже йому належать сміттєві контейнери та яке отримує плату за вивезення сміття, а інші вважають, що в сміттєвому колапсі винні самі жителі навколишніх будинків, які викидають сміття, де ближче та де заманеться, а не у відведені для них контейнери.

Для того, аби розібратися в ситуації, що склалася в мікрорайоні ми звернулися до керівництва "АВЕ Мукачево", а також до міської Муніципальної інспекції, в повноваження якої входить контроль за дотриманням Правил благоустрою на території міста Мукачево.

Найперше, що слід зауважити, ми отримали від директора "АВЕ Мукачево" Володимира Кабая не тільки відповідь стосовно ситуації у цьому мікрорайоні, а й "екскурсію" по смітникам у різних мікрорайонах міста, щоб наочно оцінити роботу компанії.

Так, як зазначив Володимир Кабай, проблема в мікрорайоні й справді існує. Втім, причиною є здебільшого людський фактор, а не неналежне виконання обов’язків ТОВ "АВЕ Мукачево".

За його словами, сміття з контейнерів та майданчиків вивозиться щоденно. Більше того, замість 6 контейнерів, які мають розташовуватись в мікрорайоні "Пентагон" товариство обслуговує майже вдвічі більше - 11. При цьому, зауважують в «АВЕ» і на заборгованості окремих мешканців за надані послуги з вивезення сміття, а також, подекуди, й відсутності навіть відповідних договорів.

Разом із цим, зважаючи на ситуацію, в товаристві й наразі продовжують шукати шляхи вирішення цієї проблеми.

Адже, саме ці два згадані нами баки часто переповнені через те, що ними користуються не тільки мешканці двох будинків, для яких вони призначені, а й усі кому "ближче чи по-дорозі". Це підтверджують і місцеві жителі. Крім того, не гребують мешканці й викидати до смітників своє будівельне сміття, меблі і т.п, тим самим створюючи довкола контейнерів стихійні звалки.

До слова, як ми побачили, останні - явище у місті не поодиноке. При цьому, контейнерні майданчики поруч - чисті, а сміттєві баки товариства не є переповненими.

Не сприяють покращенню ситуації довкола сміттєвих майданчиків і численні безхатченки та представники окремих верств населення, які систематично вигрібають непотріб з контейнерів та розкидають довкола в пошуках "корисного сміття".

Слід також зазначити, що показали нам і місця пустуючих контейнерних майданчиків міста. Один з таких розташовується і на Молодіжній.

Контейнери звідси розмістили ближче до будинків у внутрішньо квартальних проїздах. І, як показала практика, не даремно. Адже, міськими придорожніми майданчиками користувалися, як то кажуть, «всі кому не ліньки». Часто, сміття викидали просто з проїжджаючих повз автівок, а також підпалювали баки. У дворах же, така «практика» значно зменшилась. Адже, небайдужі мешканці й самі слідкують за дотриманням благоустрою й чистоти на своїх прибудинкових територіях.

Згідно ж з Правилами благоустрою міста, територію в 5 м довкола контейнерів товариство зобов’язане прибирати. Через такі інциденти неодноразово складалися й складаються відповідні приписи на "усунення недоліків" інспекторами Муніципальної інспекції, а "АВЕ", в свою чергу їх виконує, вивозячи надмірно й всупереч правил викинуте громадянами сміття.

Водночас, зауважимо, що днями інспекторами Муніципальної інспекції Мукачева на власника приміщення, який проводить ремонтні роботи в будинку 17 по вул. Молодіжній було складено протокол за складування під стінами будинку будівельного сміття.

При цьому, варто зазначити, що  з 1 по 15 листопада поточного року у Мукачеві триває санітарна очистка міста, і містяни мають можливість вивезти зі своїх домоволодінь опале листя, гілки дерев тощо на території контейнерних майданчиків, з яких всі відходи будуть вивозитись спеціальними службами та організаціями. Відповідальними за ці роботи є три організації - АВЕ Мукачево, РБУ та ІТВ-сервіс. Останні, є відповідальними за здійснення цих робіт в мікрорайоні "Пентагон" та, до слова, за інформацією Управління муніципальної інспекції, є головними "героями" щодо скарг від містян стосовно діяльності та виконання покладених на підприємство обов’язків.

У свою чергу, інспектори відділу контролю за станом благоустрою здійснюють патрулювання міста після 18.00 задля попередження містян про шкідливість спалювання листя та різного роду відходів, а також ознайомлення містян з місцями де можна залишити опале листя. Про перелік контейнерних майданчиків з яких здійснюється вивезення вищенаведеного сміття "ПЕРШИЙ.com.ua" вже повідомляв раніше. Вивезення сміття зздійснюють щоденно з 08.00 до 18.00 год.

Крім того, містяни можуть в індивідуальному порядку замовити спецальний контейнер "АВЕ Мукачево" для вивозу будівельного чи іншого сміття.

Разом із цим, очільник Управління муніципальної інспекції Вячеслав Роман зауважив, що за порушення Правил благоустрою в місті, згідно до ст.152 КУпАП, передбачено і відповідні приписи та штрафи. До прикладу, якщо особа скоїла незначне порушення вперше, то інспектори з благоустрою складають припис, згідно з яким винуватець має усунути створені ним недоліки протягом трьох днів. Якщо ж порушення фіксують повторно - складається протокол, який розглядатимуть на міській адмінкомісії, яка й визначить суму штрафу. Для фізичних осіб ця сума коливається від 340 до 1360 гривень, а для юридичних - від 850 до 1700 гривень. Слід також зауважити, що тільки за останній тиждень інспекторами Муніципальної інспекції було складено 253 постанови, 28 протоколів та 6 приписів Йдеться про факти порушень благоустрою. Приписи та протоколи про адміністративні правопорушення складали і на комунальні служби та організації, а також громадян, які порушували правила благоустрою.

Найчастіше, за словами муніципалів,  протоколи складають за складування побутових відходів на тротуарах та вулицях, порушення правил паркування та несанкціоновану вуличну торгівлю.

Саша Клімова, "ПЕРШИЙ.com.ua"

Нагадуємо, Поїхав до Мукачева і не повернувся: молодий ужгородець зник без вісти (ФОТО) Читайте також: Лишився авто через колесо: на Закарпатті контрабандист намагався провезти 490 пачок сигарет (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!