Смерть від тархуну: закарпатські батьки поширюють мережею фейкову інформацію

13.05.2019 07:39 141 0
Смерть від тархуну: закарпатські батьки поширюють мережею фейкову інформацію
Так, у соцмережі та вайбері батьки активно поширюють інформацію наступного змісту:
"Вчора в реанімації в інфекційному помер хлопчик на вихідних він випив тархун (в склі). Піднявся білірубін, інтоксикація, 2 дня коми, врятувати не вдалося. Говоріть з дітьми, пояснюйте: там зараз лежить дівчинка – сітро (скло, марку не пам’ятає) дівчинка під крапельницями з п’ятниці. Обійшлися без реанімації. Як сказала лікар, там піввідділення з тими ж результатами після енергетиків. Поширюйте і попереджайте!....", – йдеться у пості.
Далі вказано величезний список із небезпечних для дітей продуктів. Що цікаво, батьки поширюють, навіть не прочитавши у тексті назву відділення, якого саме міста і т.д. Зазначимо, що в Ужгороді, ні у цілому Закарпатті нема жодного зареєстрованого випадку смерті від отруєння напоєм "Тархун". Так само, як і в інших регіонах, де розповсюджують інформацію. Звідки ж ростуть "ноги"? Історія про хлопчика - насправді ніякого хлопчика не було - який помер від води "Тархун". В Україні такі повідомлення почали розсилати у лютому в Одеській області. Як з'ясувалося пізніше, жодна дитина в реанімацію з подібними симптомами не потрапляла і в ті дні не померла в реанімації по всій Одеській області. Потім це повідомлення перекинулося на Харківську область - там ЗМІ теж спростували це повідомолення, бо знову ж таки жодна дитина в ті дні з подібними симптомами в реанімацію не потрапляла. Подібні чорні списки - частіше за все, війна на полі маркетингу. Будь-які списки продуктів повинні мати джерело та відповідне обгрунтування. Синтетичні барвники - окрема тема для матеріалу, але від них ще ніхто не помер"- інформує видання "По той бік новин". Ймовірно, що сам текст роздутий із випадку, який стався у 2012 році в Росії у Красноярській області. У лікарні справді помер хлопець, який в тому числі, споживав і Тархун. Але, чи справді він став причиною смерті на 100% невідомо. Коли ми отримуємо подібні повідомлення, які "б'ють" на емоцію, необхідно поставити кілька питань: - яке місто?  - яка лікарня? - як ім'я та прізвище дитини? - чия дочка лежить під крапельницями?  - який лікар говорить і коментує? і т.д. Отже, не ведіться на подібну інформацію та попереджайте знайомих про розповсюдження фейку.
Нагадаємо,  До уваги закарпатців: з’явилися нові ділянки, де прилади TruCAM «чекають» на любителів швидкої їзди (КАРТА) Читайте також: День музею, свято хорової музики та йога-фест: цікаві заходи відбудуться в Мукачівському замку «Паланок» Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!