Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Що дала монетизація субсидій? Оприлюднено перші оцінки

Оригінал на сторінці Андрія Геруса в Facebook

“Є перші результати монетизації, по яких можна зробити висновок про наслідки від реалізації цієї ідеї.

У “Київводоканалу” рівень оплати від таких “монетизованих” субсидіантів склав лише 62%. У “Київтеплоенерго” – лише 73%.

Загалом по Украіні у водоканалів рівень платежів від субсидіантів склав від 60% до 70%. Скоріш за все, схожа ситуація по інших житлово-комунальних послугах.

На субсидіях перебувають найбідніші люди, тому очікувати, що вони зберегли ці гроші, щоб у середині квітня заплатити за лютий, було б наївно. Ці гроші потрачені на інші потреби.

Отже, наші податки, які ми сплачували, щоб підтримати найбідніші верстви населення, не були витрачені згідно задекларованих цілей. Але газ, тепло, електроенергія були спожиті. Отже, щоб покрити такі неоплачені затрати, є два варіанти:

1. Економити на якості для всіх споживачів. Умовно якщо частина споживачів платить, щоб отримати автомобіль Skoda, а частина не платить нічого, то в середньому можна всім купити “Запорожець”. Відключення гарячої води, тепла, пориви теплотрас, жовта вода – із цієї серії.

2. Компенсація із бюджету, тобто нашими податками ще раз компенсують те, на що вже один раз пішли наші податки (на субсидії).

Загалом рівень боргів за ЖКП на кінець лютого становив рекордні 69,5 млрд гривень. Немає сумніву, що на кінець березня ми знову побачимо різкий приріст боргів.

Звичайно, так проводити монетизацію у таких умовах було неправильно. Бідні люди будуть діяти, як бідні люди, для розуміння цього не треба закінчувати Гарвард.

Але, на жаль, навіть деякі представники громадського сектору зайняли комфортну позицію газового монополіста, уряду та президента, а не некомфортну позицію експертів, які можуть опонувати неправильним рішенням.

Ну і звичайно, це була дорога спроба банального передвиборчого підкупу, грамотна та відповідальна монетизація так не робиться”, – пише Андрій Герус.

Нагадуємо, Масштабне зіткнення: у центрі міста вантажівка протаранила 12 автівок (ВІДЕО, ФОТО)

Читайте також: Батька чотирнадцяти дітей, мешканця Закарпаття вбило сміття

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...