РНБО опублікувала «Євангеліє диктатури», яке демонструє обмеженість і непрофесіоналізм нинішньої влади

21.10.2021 14:45 310 0
РНБО опублікувала «Євангеліє диктатури», яке демонструє обмеженість і непрофесіоналізм нинішньої влади

Чергова спроба Ради національної безпеки і оборони України нав'язати українському суспільству власне трактування тих чи інших історичних подій, змусити держслужбовців і ЗМІ використовувати лише певну термінологію, заборонити усталені, але не зручні українській владі висловлювання і назви може зрештою дорого обійтися Україні. Сам факт появи такого документа, як «Глосарій назв, термінів та словосполучень...», авторства апарату РНБО є прямим актом введення в Україні цензури, а також створенням ще одного приводу для розправи з інакодумцями і неугодними.

Уже зараз очевидно, що це стає інструментом перетворення України на тоталітарну державу, а сама ідея розробки таких «рекомендацій» РНБО ‒ наслідок тоталітарного способу мислення їх авторів.

Схоже, за допомогою цього «Євангелія диктатури» влада Зеленського прагне сформувати штучну реальність, в якій вона тільки й може існувати. Адже в істинній реальності, яку українські громадяни бачать і в якій живуть, ця влада провалила всі поставлені перед нею завдання і не виконала жодної з обіцянок, які дала.

РНБО, як каральний, репресивний інструмент у руках Президента Зеленського, перетворюється на таке собі Міністерство правди зразка антиутопії Джорджа Орвелла «1984». При цьому в реаліях сучасної України вже сьогодні «самостоп», або самоцензура, закладається в основу відносин держави і громадянина, владою культивуються «двозначність» і подвійні стандарти, стає караним уже сам «мислезлочин», а поява вищезгаданого глосарію перекликається з орвелівським «новоязом». Хоча, по суті, цей документ є лише фількиною грамотою, а своєю появою зобов'язаний банальній спробі приховати марність і безглуздість існування чиновницького апарату, що утримується завдяки грантам і коштам державного бюджету.

Наприклад, автори глосарію захоплюються боротьбою з мостом через Керченську протоку, але не обтяжують себе тим, щоб пояснити чиновникам, як їм відповідати на все голосніше висловлюване людьми обурення діями влади. Вони намагаються підтасувати історичні факти і вкотре заборонити термін «Велика Вітчизняна війна», але навіть не пробують осмислити реальні виклики, які стоять перед Україною сьогодні у вигляді тарифного геноциду, чиновницького свавілля, правового нігілізму, грубого порушення норм Конституції, нехтування основними правами і свободами громадян.

Божевільність і висосаність з пальця вищевказаного документа добре демонструє такий факт. У розділі «Термінологія щодо іноземних держав» зазначено вимогу замінити використання назви «Республіка Абхазія» на просто «Абхазія» ‒ таким чином РНБО наголошує, що не вважає Абхазію державою. Але, коли йдеться про Білорусь, офіційна назва якої ‒ Республіка Білорусь, автори глосарію не використовують слово «Республіка», у такий спосіб, свідомо чи несвідомо, абсолютно однозначно підкреслюючи, що відмовляють нашій північній сусідці в державності.

Ну а спроба оголосити фейком вираз «особливий статус Донбасу» стала еталонним прикладом тупості й обмеженості РНБО. Адже навіть у пункті 2 комюніке Паризького саміту в «нормандському форматі», підписаному 9 грудня 2019 року президентами Франції, України, Російської Федерації та канцлером ФРН, вживається вираз «особливий статус» окремих районів Донецької та Луганської областей.

Таке враження, що у службовців РНБО затримка в адміністративному розвитку. Вони вимагають від чиновників просувати тези, які втратили актуальність ще 5‒7 років тому. При цьому на запитання, які дійсно хвилюють громадян, як-от: брак газу, провал вакцинації, дискусійні питання щодо НАТО і європейських перспектив України ‒ інструкція жодної відповіді не дає. Як немає і рекомендацій чиновникам щодо того, як їм висловлюватися про «Північний потік ‒ 2».

Фактично вся ця метушня «грамотіїв» із РНБО є імітацією бурхливої діяльності напередодні прийняття бюджету в надії відкусити побільше від державного пирога. Однак вже сам факт створення подібних інструкцій і нав'язливих «рекомендацій» є загрозливим і небезпечним для демократичного суспільства.

Передбачаючи подібну тоталітарну розправу над нашою історією, над способом мислення, над історичними фактами, партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ ще 2020 року створила громадський рух «Український фронт захисту історичної пам'яті». І сьогоднішній наступ влади на опозицію, репресії, незаконне кримінальне переслідування, фабрикація кримінальних справ є відповіддю, зокрема, і на цю діяльність.

Ну а прагнення влади за всяку ціну знищити своїх ідеологічних супротивників, узаконити цензуру, припинити інакодумство пояснюється її бажанням силою нав'язати українським громадянам свій спосіб мислення, а собі привласнити монополію на визначення істини адміністративним шляхом, що, безсумнівно, є інструментом побудови тоталітарної, диктаторської держави.

 

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...