Головна » Політика

Рабинович екстренно звернувся до Заходу

У вівторок, 6 червня, народний депутат, голова підкомітету Верховної Ради України з прав людини та лідер політичної партії “За життя” Вадим Рабинович направив відкритий лист на ім’я Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Служби безпеки України Василя Грицака, глави політради партії “Народний фронт” Арсенія Яценюка, голови фракції “Народний фронт” Максима Бурбака, глав дипломатичних представництв країн ЄС і США в Україні.

Народний депутат вимагає негайної реакції на публічні погрози з боку заступника голови фракції “Народний фронт” Юрія Берези на адресу опозиції з закликом влаштувати “ніч довгих ножів”. У зверненні також підкреслюється особлива роль міжнародних дипломатичних представництв в Україні в збереженні і розвитку молодої української демократії, особливо в світлі антидемократичних і протиправних закликів, що прозвучали в ефірі одного з центральних телеканалів з вуст одного з лідерів правлячої коаліції , що межують з фашизмом.

Також у відкритому листі міститься інформація про відкриті особисті погрози з боку Юрія Берези на адресу Вадима Рабиновича, цитуємо, “вивезти в ліс і закопати”.

Наводимо повний текст відкритого листа без скорочень і правок:

Презідентові України п. Порошенку П.О.
Голові Верховної Ради п. Парубію А.В.
Генеральному прокуророві України п. Луценку Ю.В.
Міністру внутрішніх справ п. Авакову А.Б.
Голові СБУ п. Грицаку В.С.
Голові політраді партии Народний Фронт Яценюку А.П.
Голові Фракції «Народного Фронту» Бурбак М.Ю.
Главам дипломатичних представництв стран ЄС та  США в Україні

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Кілька днів тому в прямому ефірі телеканалу «5 канал» народний депутат України, член правлячої коаліції та заступник керівника фракції «Народний фронт» у ВР Юрій Береза, відповідаючи на запитання ведучого щодо можливої перемоги на виборах опозиції, зробив таку заяву: «У нас є бойовий досвід, і ця революція закінчилася великою кров’ю… Як тільки я відчую, що ми втрачаємо Україну, дії будуть … у мене є план “Б”. Громадянської війни не буде. Реваншу не буде. Буде «ніч довгих ножів» – і все!»
Хочу нагадати історичний факт: «ніччю довгих ножів» називають розправу Адольфа Гітлера над штурмовиками СА в червні 1934 року у Німеччині.

Я вважаю, що ця заява депутата Берези є безпрецедентною у країні, яка виголосила за мету європейський вектор розвитку. Як голова підкомітету Верховної Ради з прав людини, як народний депутат України, як лідер опозиційної політичної партії «За життя» маю кілька запитань.

До Президента України. Шановний Петре Олексійовичу, ви є неформальним лідером правлячої коаліції у ВР, де ваша парламентська фракція БПП є у більшості. Ви – гарант Конституції України. Як співвідноситься план «Б» пана Берези влаштувати «вирізання» опозиції із Конституцією (Основним Законом) України? Чи вважаєте ви нормальними та демократичними заклики до прямого знищення опозиції в Україні, що лунають від представника правлячої коаліції у ВР?

До голови Верховної Ради. Шановний пане Парубій, чи почали ви розслідування у регламентному комітеті ВР прямого заклику до «вирізання» опозиції як такого, що не відповідає статусу народного депутата України? Чи не потребує отака заява невідкладного втручання голови українського парламенту — чи ви вважаєте, що такий заклик є нормальним та підтримуєте його бездіяльністю?

До генерального прокурора України. Шановний пане Луценко, багато що у нас було, але настільки прямого заклику до дій у разі підтримкою народним волевиявленням не тих політичних сил, які подобаються чи не подобаються конкретному народному депутатові, ще не звучало з вуст українського парламентаря. Як це, на ваш погляд, співвідноситься із законами України? Чи не потребує це негайного втручання генеральної прокуратури України та вас особисто?

До міністра внутрішніх справ України. Шановний пане Аваков, у ваших руках знаходиться Міністерство внутрішніх справ України. Ваш однопартієць пан Береза заявляє про «план Б» та «ніч довгих ножів» щодо опозиції. Хотів би дізнатися про ваше особисте ставлення до заяви народного депутата. У зв’язку з тією обставиною, що після мого виступу з критикою «ночі довгих ножів» відносно опозиції, пан Береза особисто повідомив мені, що «мене невдовзі вивезуть до лісу та закопають», хотів би задати запитання: як така заява пана Берези співвідноситься з тими принципами, що називаються демократичними? Чи не є вони елементарною ознакою фашизму?

До голови СБУ. Шановний пане Грицак, у мене питання у зв’язку із всім вищевикладеним: чи не є обіцянка «вивезти до лісу та закопати» по відношенню до народного депутата України тим кроком, яким має займатися ваше відомство? На мій особистий погляд, заява про заподіяння «ночі довгих ножів» є найбільш антиукраїнською, що прозвучали за останні три роки, та наносить чималої шкоди миру та порозумінню у нашій країні. Мене також цікавить порада особисто від вас як від досвідченого та кваліфікованого правоохоронця щодо моїх подальших дій та кроків після погроз народного депутата Ю. Берези.

До лідера партії «Народний фронт». Шановний пане Яценюк, ви є лідером політичної сили, яку представляє пан Береза, ви декларуєте європейський вектор розвитку. Скажіть мені, як все це співвідноситься із заявою вашого депутата щодо «ночі довгих ножів»? Яка ваша особиста позиція з цього приводу? Що ви вже зробили як лідер партії демократичного та європейського спрямування, щоб дистанціюватися від виголошеного «плану Б», та як будете реагувати на інші заяви та погрози від вашого депутата?

До голови фракції «Народного Фронту» у ВР. Шановний пане Бурбак, я хотів би дізнатися від вас особисто: заява п. Берези є офіційною позицією вашої фракції? Що ви зробили, щоб відреагувати на вищесказане? Чи є вже списки тих, кого мають «вирізати»?

До глав дипломатичних представництв в Україні. Шановні пані та панове, хочу нагадати ще один історичний факт. Фашизм у Європі народжувався свого часу, базуючись на байдужому та несерйозному ставленні до кричущих антидемократичних заяв. Ми – молода демократія. Тим небезпечніші для нас спроби зробити з нашої демократії фашистську диктатуру, що залякує людей з екрану телевізору влаштуванням «ночі довгих ножів». Якщо не дати належної оцінки тому, що відбулося, ми можемо довести ситуацію до трагедії. Чи можу я сподіватися на те, що ви зробите відповідну оцінку заявам та погрозам пана Берези як таким, що не мають жодного стосунку ані до демократії, ані до європейських та світових цінностей?

Ми всі не маємо мовчати!

З глибокою повагою,

Народний депутат України,

голова підкомітету ВР з прав людини,

лідер політичної партії «За життя»                           Вадим РАБІНОВИЧ

За матеріалами: http://newsnetwork.tv

Реклама