Головна » Політика

Путін: Медведчук – гарячий прихильник незалежності України і її федеративного устрою (ВІДЕО)

Президент РФ розповів про Віктора Медведчука, його позиції і переконання

В ході «Прямої лінії з росіянами» Президент РФ Володимир Путін відповів на питання про «українських друзів» і українсько-російські відносини. Зокрема, розповів про Віктора Медведчука, його позиції і переконання.

У нас багато друзів на Україні. І Ви зараз про Віктора Медведчука сказали. Я познайомився з ним, коли він був керівником Адміністрації Президента Кучми. І основний його партнер був тоді (ну і зараз у них дуже добрі відносини) Дмитро Анатолійович Медведєв, оскільки Медведєв очолював Адміністрацію Президента Росії. У нього, у Медведчука, є свої власні переконання. Я вважаю, що він український націоналіст. Але йому не подобається таке визначення. Він вважає себе освіченим патріотом України. Але не секрет, що його батько був активним діячем ОУН. Був засуджений радянським судом, сидів у в’язниці і був засланий, де Медведчук в Красноярському краї і народився. У нього є своя система поглядів на незалежність України.
Він, звичайно, є палким прихильником незалежності України. Але його система поглядів заснована на фундаментальних, якщо можна так сказати, працях, теж, скажімо умовно, українських націоналістів, які писали свої роботи ще в XIX столітті … Це Грушевський, Франко, Драгоманов … Потім вже людина нашого часу Чорновіл. Ось. І вони всі (хочу це підкреслити) виходили з того, що Україна повинна бути незалежною, але повинна бути федеративною державою.
Більш того, один з них прямо писав свого часу, що надмірна, механічна, як він висловлювався, централізація, призведе до внутрішніх конфліктів на Україні. Що ми, власне кажучи, зараз і спостерігаємо.

Ось Віктор Медведчук відстоює їх точку зору, він робить це публічно в своїх публічних виступах, в своїх роботах. Він і наукою займається, пише статті. Причому публічно це робить. Це комусь не подобається, напевно, на Україні, але така його позиція. Ну … ось ці фундаменталісти незалежності України і українського націоналізму, деякі з них взагалі не бачили, до речі кажучи, Крим в складі України.
Ну це так між іншим … Ну у всякому разі, всі виступали за федералізацію, за розвиток свободи особистості, за демократичний розвиток Української держави. Цієї ж точки зору дотримується і пан Медведчук. Але він виступає при цьому за дуже добрі відносини з Росією. Якщо не за союз якийсь, то за економічну інтеграцію. Він говорить про те, що … безглуздо руйнувати ті переваги, які нам дісталися з минулого. Маючи на увазі загальну інфраструктуру, загальну енергетику … Загальні фінансові можливості, технологічні, кооперацію. Що безглуздо це все руйнувати. І вважає, що кооперація в економічній сфері не тільки можлива, а й доцільна. Він діє, вірніше, він формулює свої ідеї, виходячи з інтересів свого народу. Так, як він це бачить.
Так що він не самотній. Ось зараз ми чули з Києва, так? У всякому разі, з України людину, яка нам говорила, що бере участь в акціях, пов’язаних зі збереженням нашої спільної пам’яті. Ось такі люди, як Медведчук, це роблять теж. Він теж вважає, що ми повинні дорожити нашим спільним минулим і всім, що було позитивного в цьому минулому. Тому, він займається обміном утримуваних осіб, військовополонених, якщо так умовно можна сказати. До речі кажучи, за дорученням Президента України Петра Олексійовича Порошенка.