Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Прикордонників вдалося обміняти завдяки Медведчуку

2 березня Україна і Росія провели обмін українських прикордонників Б.Марцоня і І.Дзюбака на двох російських прикордонників В. Кузнєцова і А. Кулуба

тарифоутворення, опадаткування, Медведчук

Обмін здійснили в нейтральній прикордонній зоні поблизу КПП «Гоптівка» (Харківська область).
Коментуючи обмін, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков підкреслив, що прикордонників вдалося обміняти завдяки Віктору Медведчуку.
За словами прес-секретаря Володимира Путіна, влада України і РФ досягли остаточної домовленості про обмін «2 на 2″ під час візиту Медведчука до Москви 22 лютого 2018 року.
«22 лютого Віктор Медведчук, який займається гуманітарними питаннями і питаннями обміну утримуваними особами, був і в Москві, і здійснював контакти в Києві. У підсумку багато в чому завдяки його зусиллям і, природно, грунтуючись на політичній волі, яку обидві сторони продемонстрували, вдалося вийти на обмін прикордонниками », – заявив Дмитро Пєсков.
За його словами, саме за підсумками переговорів Медведчука з керівництвом РФ 22 лютого, сторони дійшли згоди, що в ході наступного обміну російських прикордонників Володимира Кузнєцова і Аскара Кулуба обміняють на українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака. Під час візиту Медведчук разом з керівництвом РФ погодили юридичну процедуру, дату і місце обміну прикордонників.
Двоє прикордонників РФ В. Кузнєцов і А. кулуб були затримані вночі 30 червня в Херсонській області. Кузнєцову і кулуб інкримінували замах на територіальну цілісність і недоторканність України (частина 2 статті 110 Кримінального кодексу України).
За офіційною версією, українські прикордонники Богдан Марцонь і Ігор Дзюбак були затримані співробітниками ФСБ 3 жовтня 2017 року Брянської області РФ. Б.Марцоню і І.Дзюбаку інкримінували злочин, передбачений ч.3 ст. 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин кордону РФ, вчинене групою осіб за попередньою змовою або з застосуванням насильства чи погрозою такого). У разі визнання винними, українським прикордонникам загрожувало до 6 років колонії.
Віктор Медведчук – спецпредставник України з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі. На сьогоднішній день він звільнив понад тисячу осіб з обох сторін, тільки на територію України вдалося повернути 481 людини, найвідоміша з них – це Надія Савченко.

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...