Головна » Політика

Чи можливий діалог Києва з ОРДО і ОРЛО?

Якщо такий діалог буде, то він буде збудований без ультиматумів, без вимог

Чому офіційний Київ не відмовиться від Мінських угод, що очікує «нормандський формат» і як налагодити прямий діалог з представниками ОРДО і ОРЛО в інтерв’ю виданню «Коммерсант» розповів спецпредставник з гуманітарних питань в ТКГ Віктор Медведчук.
Коментуючи можливість остаточного зриву Мінських угод, В.Медведчук заявив, що Україна не відмовиться від Мінських угод хоча б тому, що їх безальтернативність визнали в Вашингтоні і Брюсселі. «Це чільна позиція, якої дотримуватиметься офіційна влада України – Мінські угоди існують, вони безальтернативні. Але це не заважає нічого не робити для їх реалізації », – уточнив політик.
Лідер «Українського вибору» вважає, що в Мінських угодах найголовнішим поряд з безпекою є вирішення питань політичного порядку. «… Вирішення питань про закон про вибори і проведення виборів, закон про статус цих територій, введення його в дію, закон про амністію, внесення змін до Конституції. Це фундаментальна частина, без якої реалізація мінських угод неможлива. Але ця точка зору є непопулярною сьогодні в Україні », – сказав В. Медведчук.
Політик також прокоментував стан справ в «нормандському форматі» після обрання президентом Франції Е.Макрона.
«Я б не сказав, що формат відроджується. Він існує таким, яким існує. Але для того, щоб цей «нормандський формат» дав певний поштовх, в першу чергу Німеччина і Франція мають сьогодні в повній мірі вплинути на владу в Україні, щоб вона приступила до виконання Мінських угод. А найголовніше, на мій погляд, з урахуванням мого досвіду участі в мирному переговорному процесі: потрібен діалог, потрібен прямий діалог Києва з Донецьком і з Луганськом. За допомогою Росії, яка надає і може впливати на Донецьк і Луганськ, я впевнений, що якщо такий діалог буде, то він буде збудований без ультиматумів, без вимог. Саме нормальний переговорний процес, я думаю, дав би в відчутно короткі терміни реальний ефективний результат. Але поки, на жаль, цього немає », – зазначив В.Медведчук.
Лідер «Українського вибору» відкинув версію про те, що це неможливо. «Є така версія, що це неможливо. Але я вважаю, що якщо дійсно в Україні влада буде виходити з державних принципів і буде реалізовувати принцип повернення Донбасу в Україну і України на Донбас, то це єдиний вихід, який може забезпечити результат », – впевнений політик.
Як писав «Український вибір – Право народу» раніше, НАТО не хоче провокувати конфлікт з Росією.
Нагадаємо, країни G7 закликали припинити блокаду Донбасу.
На думку Віктора Медведчука, без відношення до жителів Донбасу на тимчасово непідконтрольних територіях як до повноправних громадян України повернення Донбасу в Україну і України на Донбас неможливо.

Реклама