Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

«Повернення Донбасу можливо лише політико-дипломатичним шляхом» – Медведчук

Мова ультиматумів, шантажу і погроз веде тільки до ескалації напруженості

Незважаючи на просторікування про мир і прихильність Мінським угодами, українські політики під тиском «партії війни» здійснюють дії, які посилюють конфронтацію на Донбасі, вважає Віктор Медведчук

У своєму блозі спецпредставник з питань гуманітарного характеру в Тристоронньої контактній групі прокоментував заяву лідерів «нормандської четвірки», які підтвердили «відданість імплементації Мінських домовленостей у всіх її вимірах» і висловили надію на якнайшвидше звільнення осіб, незаконно утримуваних обома сторонами конфлікту.

«Примітно, що це спільна заява з’явилася в ситуації, коли всі інші формати переговорів, включаючи консультації за участю К. Волкера і В. Суркова, продемонстрували свою неефективність. Не може не радувати той факт, що, незважаючи на відсутність реальних результатів в імплементації Мінських угод, «Нормандська четвірка» визнає їх актуальність і безальтернативність в мирному врегулюванні конфлікту на Сході України, а також відзначає успіх проведеного в кінці минулого року обміну », – звернув увагу Віктор Медведчук.

Сьогодні йде активна робота по підготовці другого етапу обміну за формулою «всіх на всіх», повідомив політик.

«Українська сторона хоче повернути 37 осіб, місцезнаходження яких точно відомо, Донецьк і Луганськ – більше 100 чоловік. Я неодноразово говорив: щоб повернути всіх, треба віддати всіх. Але зробити це без політичної волі української сторони не представляється можливим », – написав Медведчук.

Він також дав оцінку міркуванням на тему, кого можна і кого не можна повертати.

«Для любителів розлогих міркувань на тему, кого можна повертати, а кого не можна, хочу навести приклад Ізраїлю – держави, яка переживає за долю кожного свого громадянина. Думаю, історія сержанта ізраїльської армії, якого обміняли на 1 027 осіб, досить добре відома. Так ось, 400 з цих 1 027 чоловік підозрювалися в скоєнні масових вбивств, тероризмі і бандитизмі. Але, незважаючи на це, їх і ще 627 чоловік віддали, щоб повернути додому одного сержанта. Тому що людина там – найвища цінність. На ділі, а не на словах. Ось таким повинен бути підхід, якщо ми дійсно хочемо повернути всіх », – впевнений лідер« Українського вибору ».

В.Медведчук впевнений: ніякі заклики і зусилля посередників не допоможуть провести обмін, якщо у сторін конфлікту не буде політичної волі і готовності до компромісів.

«Чи є така воля і готовність у Києва? На словах – так. Українські політики не втомлюються просторікувати про мир і реінтеграцію Донбасу, запевняючи всіх у своїй прихильності Мінським угодами. На практиці ж українська влада під тиском «партії війни» здійснюють дії, які ведуть до посилення конфронтації на Донбасі. Триваюча другий рік блокада регіону, дискримінаційна «мовна» стаття закону «Про освіту», закон про деокупацію, лицемірно названий законом про реінтеграцію, – все це ніяк не сприяє ні мирному процесу в цілому, ні обміну утримуваними особами зокрема », – впевнений політик .

Він нагадав: мова ультиматумів, шантажу і погроз веде тільки до ескалації напруженості.

«Так, це вигідно« партії війни », зацікавленої в продовженні конфлікту на Сході України, але це йде врозріз з інтересами українських громадян, які хочуть миру, хочуть бачити країну стабільною, єдиною і неподільною. А повернення Донбасу (тут я повністю солідарний з президентом України) можливо тільки політико-дипломатичним шляхом », – резюмував Віктор Медведчук.

За матеріалами: https://times.com.ua

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...