Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

“Польща може провести референдум про вихід із Євросоюзу”, – заявив Туск

Польща заявила про готовність судитися з Єврокомісією через санкції

Польський уряд може вжити заходів для виходу з Євросоюзу в разі, якщо країна перестане отримувати фінансування від організації, заявив голова Євроради Дональд Туск. Про це повідомляє The Telegraph.

За словами Туска, для правлячої партії “Право і справедливість” вигоди від членства країни в Євросоюзі зводяться до отримання коштів, причому для неї не мають значення такі переваги, як загальний ринок, правовий режим і гарантована безпека.

Він пояснив, що поки Варшава продовжує отримувати фінансування від ЄС, для влади країни “гра варта свічок”.

“Я можу легко уявити собі ситуацію, коли Польща виявиться в числі країн, які вкладають кошти (в Євросоюз. – прим. ред.), І тоді польський уряд вирішить, що настав час запитати громадян, чи хочуть вони бачити свою країну в ЄС. А потім влада докладе всіх зусиль, щоб переконати поляків у тому, що з членством в ЄС пора розпрощатися”, – видання наводить слова Туска.

“У Брюсселі ще всерйоз сподіваються, – не скажу, що вірять, цього, на жаль, вже немає – що Польща все ж залишиться в Євросоюзі”, – підкреслив Туск.

Єврокомісія вже два роки критикує судову реформу, проведену Варшавою. У ЄК вважають, що 13 прийнятих в рамках цієї реформи законів порушують принципи верховенства права та надають політичній владі контроль над судовою.

У грудні ЄК запустила процедуру, яка може привести до позбавлення Польщі права голосу в Раді ЄС, представивши законопроект в рамках статті 7 договору про ЄС, що констатує існування явної загрози серйозного порушення Польщею принципів верховенства права. Обговорення рішення Єврокомісії в Раді Європи може відбутися в лютому.

Як заявив єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер, Єврокомісія може обмежити доступ країн-членів ЄС до бюджетних коштів Євросоюзу за недотримання принципу верховенства права, зокрема, при загрозі незалежності правосуддя, або ж, навпаки, розширювати фінансування з бюджету ЄС в нагороду за дотримання цього принципу.

За матеріалами: http://www.telegraph.co.uk

Реклама
Реклама