Головна » Життя

Політику дискримінації російської мови очолили президент Зеленський і його міністри

Зеленський цинічно обдурив своїх виборців?

Ще півроку тому напередодні першого туру президентських виборів кандидат у президенти Володимир Зеленський заявляв: «…Не треба тиснути російську мову».

За місяць, через кілька днів після своєї тріумфальної перемоги у другому турі, Зеленський визнавав, що «законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики». Навіть більше, обіцяв провести «ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України».

Тоді позиція Володимира Зеленського була чіткою й однозначною: «Моя принципова позиція ‒ держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань».

Однак після вступу на посаду президент Зеленський радикально змінив свою «принципову позицію», відмовившись переглядати відверто дискримінаційний, такий, що передбачає насильницьку українізацію російськомовного населення, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Підтвердження цього ‒ заяви міністра культури, молоді та спорту Бородянського про те, що до чинного закону зміни не вноситимуться, і заяви міністра освіти і науки Новосад про перехід російськомовних шкіл з вересня 2020 року на українську мову навчання. Дії Зе-влади свідчать про дискримінацію російськомовних громадян, порушення їхнього законного права спілкуватися і вчитися рідною мовою.

Хочу нагадати президенту Зеленському, який так і не провів «ретельний аналіз» мовного закону, що норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» суперечать Конституції України і грубо порушують її та низку міжнародних правових актів:

‒ статтю 10 Конституції України, якою гарантується «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України»;

‒ Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, ратифіковану Законом України від 9 грудня 1997 року;

‒ Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1973 року, який є міжнародним договором і має зобов’язальну силу для 172 держав ‒ учасниць ООН;

‒ Європейську хартію регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року, ратифіковану Законом України від 15 травня 2003 року.

Антиконституційний, відверто дискримінаційний мовний закон Порошенка ‒ Парубія продовжує діяти, і це свідчить про те, що президент Зеленський порушив свої передвиборчі обіцянки і зрадив інтереси мільйонів українців ‒ російськомовних громадян і жителів Південного Сходу країни. Навіть більше, сьогодні президент Зеленський і його міністри очолили політику дискримінації російськомовних громадян.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...