Головна » Життя

«Опозиційна платформа ‒ За життя» готова підтримати установлення в Україні народовладдя

Перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук виступив з ідеєю реалізації норм прямої демократії

«Основна теза, з якою президент Володимир Зеленський, а після цього партія “Слуга народу” йшли на вибори, ‒ це відновити дію статті 5 Конституції України», ‒ заявив Стефанчук, виступаючи на телебаченні та звертаючись до багатомільйонної глядацької аудиторії.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» готова підтримати ці починання влади, оскільки саме наша політична сила послідовно і принципово виступає за запровадження в Україні народовладдя.

Ще у 2012 році Громадський рух «Український вибір» запропонував суспільству свою концепцію народовладдя. Слоган руху «Країною керуєш ти!», що відображає прагнення кожного громадянина України брати участь у вирішенні життєво важливих для держави питань, знайшов підтримку в суспільстві, але був вкрай вороже сприйнятий політичними елітами.

На противагу прийнятому в 2012 році антинародному закону Януковича «Про всеукраїнський референдум», який у неконституційний спосіб розширював повноваження президента, «Український вибір» розробив свій проект закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою», що дозволяє зробити народовладдя реальною силою ‒ дамокловим мечем для влади, який змушує її працювати в інтересах власного народу.

Ми визначили, що саме народ як носій суверенітету та єдине джерело влади в Україні може і повинен ініціювати винесення на референдум основоположних питань і приймати ключові рішення ‒ від форми правління та вступу країни до блоків і союзів до внесення змін до Конституції України, статусу мов і громадянства.

Українці повинні мати право на контрольно-відкличний референдум за народною ініціативою: висловлювати недовіру Кабміну і Верховній Раді та у такий спосіб мати можливість відправляти їх у відставку, приймати рішення про відставку глав районних та обласних державних адміністрацій, рад усіх рівнів, голів сільських, селищних і міських рад.

У 2014 році ми акцентували увагу на тому, що управління країною має взяти на себе народ, це його право гарантовано статтею 5 Конституції України. Однак за Порошенка, як свого часу й за Януковича, ідеї народовладдя були не до вподоби. За роки правління режиму Порошенка питання народовладдя було остаточно знято з порядку денного і використовувалося виключно як жупел ура-патріотичної пропаганди.

Сьогодні, коли представники влади відкрито озвучують ідеї про всеукраїнський та місцеві референдуми як ключові елементи народовладдя, про відкликання посадових осіб і втілення у життя норм статті 5 Конституції України, партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» відповідально заявляє: ми готові підтримати ініціативи влади, спрямовані на установлення в країні реального народовладдя.

29 серпня наша політична сила зареєструвала у ВР проект закону № 1123 «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою». Підтримка цього законопроекту дозволить установити в країні справжнє народовладдя, щоб український народ міг реалізувати гарантоване йому Основним Законом право керувати країною.

 

Віктор Медведчук, голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя»


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...