Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

“Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ” добилася скасування мораторію на використання російської мови у Житомирській області

Віктор Медведчук вважає, що втручання органів влади у суспільне життя та культуру українців є нетолерантним та суперечить законодавству.

28 лютого 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд скасував рішення Житомирської обласної ради, яка 25 жовтня 2018 року ввела мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту, визнавши заборону протиправною і незаконною. Такий вердикт суд виніс, не дивлячись на погрози і жорстокий тиск радикалів.

Це безумовна перемога партії “Опозиційної платформи- ЗА ЖИТТЯ”, яка послідовно відстоює права російськомовного населення, жителів Південного Сходу і Центру України, які не сприймають тоталітарного культурного диктату, втручання в їх життя, порушення їх конституційних прав.

Мораторій, введений депутатами Житомирської обласної ради, порушує:

– статтю 10 Конституції України, якою гарантується «вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин України»;

– статтю 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР;

– статті 4, 5 і 10 Закону України «Про культуру» від 14 грудня 2010 № 2778-VI;

– статтю 1 Закону України «Про національні меншини в Україні» від 25 червня 1992 року № 2494-XII;

– статті 1, 2, 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» від 6 вересня 2012 № 5207-VI;

– Рішення Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року № 10-рп / 99 у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови);

– Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин від 1 лютого 1995 року, ратифіковану Законом України від 9 грудня 1997 року;

– Європейську хартію регіональних мов або мов меншин від 5 листопада 1992 року, ратифіковану Законом України від 15 травня 2003 року.

“Грубе втручання органів державної та місцевої влади в культуру і суспільне життя українців не тільки суперечить законодавству України і світовій практиці толерантності та культурного співіснування, а й веде до поглиблення розколу в суспільстві, руйнування важливих для України культурних проектів та ініціатив. Як свіжий приклад можна привести дії віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка, який, по суті, зірвав участь України в конкурсі Євробачення-2019”, – повідомив голова Політради партії “Опозиційної платформи – ЗА ЖИТТЯ” Віктор Медведчук.

“Раніше ми домаглися скасування подібного незаконного рішення у Львівській області. Заявляю, що ми і далі будемо відстоювати конституційні права громадян, боротися з наслідками протизаконною і ксенофобської політики націоналістично орієнтованої української влади. Від Львівської області до Луганської, ще один крок до мирного повернення якої в Україні ми зробили сьогодні в Житомирі”, – зазначив політик.

Нагадуємо, Ранок на Ужгородщині видався “гарячим”: біля обласного центру палала автівка (ВІДЕО)

Читайте також: У Львові поліцейським вдалося затримати 20-річну жительку Берегова, яка нечесно заробляла на життя

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...