Головна » Життя

Нові прогнози від Нацбанку: що буде з гривнею?

Експерти прогнозують нацвалюті в найближчі місяці відносну стабільність, але не виключають невеликих стрибків курсу в зв'язку з виплатами по боргах і підвищенням соцстандартів.

Курс гривні не буде фіксованим. При збереженні нинішньої політики Нацбанку він буде плаваючим. Про це заявиви у інтерв’ю LIGA.net заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

За інформацією Сологуба, стабільність у даному випадку мається на увазі, що коливання курсу будуть незначні.

“20 років країна жила з фіксованим курсом. Здавалося б, все добре, можна щось планувати… Але проблема в тому, що фіксований курс призводить до виникнення макроекономічних дисбалансів”, – підкреслив експерт.

В якості прикладу для порівняння експерт навів національні валюти Польщі та Чехії.

“Якщо ми візьмемо три валюти – гривню, злотий і чеську крону – і подивимося графік за 2001-2016 роки, то побачимо, що в короткострокових періодах гривня по відношенню до американського долара була набагато більш стабільна, ніж крона або злотий. Але якщо охопити весь період, то, звичайно, масштаби девальвації гривні набагато більше, ніж крони і злотого”, – розповів Сологуб.

Заступник голови Нацбанку впевнений, що у 2019 році економіка України буде розвиватися меншими темпами, ніж у 2018 році. Зростання сповільниться до 3,3% до 2,5%. Але, за словами Сологуба, це незначна зміна. Україна тримає курс на вихід із жорсткої кризи, який був у 2014-15 роках.

Після незначного ослаблення перед виборами президента, гривня міцніє. Нацбанк також підвищив офіційний курс гривні на 9 коп., до 26,68 грн / дол. Експерти прогнозують нацвалюті в найближчі місяці відносну стабільність, але не виключають невеликих стрибків курсу в зв’язку з виплатами по боргах і підвищенням соцстандартів.

Нагадуємо, З 1 травня в Україні зменшилася ціна на газ

Читайте також: Сирочки із “сюрпризом”: що продають на базарі у Мукачеві? (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...