Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

НБУ вводить міжнародний номер банківського рахунка IBAN. Що це означає для населення

Національний банк вводить міжнародний номер банківського рахунка IBAN, що дає можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським.

Згідно з рішенням НБУ, з 1 квітня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номери рахунків з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року будуть самостійно змінювати у відповідності з вимогами, інформує Ukr.Media.

У результаті діючі номери рахунків клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку.

Що таке IBAN?

Абревіатура означає International Bank Account Number і перекладається з англійської як міжнародний номер банківського рахунка. Основою системи стали розробки Міжнародної організації зі стандартизації спільно з Європейським комітетом банківських стандартів.

Уже 46 країн перейшли на цю систему ідентифікації. Зокрема, це стандартна система банківського рахунка в державах Євросоюзу. Кожна країна самостійно встановлює структуру номера рахунка IBAN, за стандартом ISO 13 616.

Для України номера рахунків IBAN складатимуться з 29 символів. Вони умовно поділяються на дві групи. Перші 10 знаків – код країни, контрольне число і код банку.

Перші дві літери UA вказують на код країни, в даному випадку це Україна. Наступні за кодом країни два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунка та захищають інформацію від помилок при внесенні даних. Наступні шість цифр – код МФО банку.

Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунка клієнта банку. Причому перші в цій групі чотири нулі, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків. А останні 15 символів є безпосередньо номером рахунка клієнта.

Як буде проходити зміна банківських рахунків українців?

“Запровадження Національним банком міжнародного номера банківського рахунка IBAN буде сприяти модернізації системи електронних платежів НБУ і гармонізує український платіжний простір з європейським”, – повідомив у Facebook директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський.

За його словами, протягом перехідного періоду з 1 квітня по 31 жовтня цього року банки виконають такі дії:

сформують новий номер банківського рахунка (IBAN) для нових рахунків у відповідності з вимогами стандарту ISO 13 616;

самостійно змінять номери діючих рахунків клієнтів у відповідності з вимогами стандарту IBAN;

забезпечать інформування клієнтів про зміну рахунків, при цьому вносити зміни в договорах не вимагається;

повідомлять у Державну фіскальну службу про зміну й закриття рахунків клієнтів.

Банкір зазначив, що в перехідний період, з 1 квітня до 31 жовтня 2019-го, клієнти банків реквізити розрахункових документів будуть мати можливість вказувати як діючий номер рахунка та код банку, так і номер у стандарті IBAN.

Згодом застосування IBAN стане обов’язковим для всіх клієнтів усіх українських банків при здійсненні переказів грошових коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при транскордонних переказах. Тобто абсолютно всі перекази будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

Завдяки новій системі оформлення стане легше ідентифікувати платника й одержувача коштів, а також банк України, який їх обслуговує. Це дозволить уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню в розрахункових документах реквізитів, а також можна буде швидше здійснювати перекази й отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків використання IBAN у майбутньому зробить можливим використання QR-кодів, які будуть містити інформацію про IBAN, для спрощення оплати рахунків та обміну платіжною інформацією.

Нагадаємо, Грабіж серед білого дня на Закарпатті: поліція розкрила злочин по гарячих слідах

Читайте також:  “Вкрадена” земля: в Ужгороді посадовці міськради незаконно передали у приватну власність частину скверу

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...