"Нафтогаз" переводить свої ТЕЦ на солому: компанія оголосила про пошук постачальників

20.01.2022 19:45 957 0
"Нафтогаз" переводить свої ТЕЦ на солому: компанія оголосила про пошук постачальників

Малий бізнес запрошують інвестувати в поставки соломи "дочці" найбільшої газовидобувної та газопостачальної компанії України.

Дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" - "Нафтогаз Тепло", яка отримала в управління низку ТЕЦ, не збирається застосовувати у виробництві цих підприємств газ, а переводить їх на біосировину. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив керівник ТОВ "Нафтогаз Тепло" Віталій Михайльо.

За словами представника "Нафтогазу", компанія збирається здійснювати виробництво тепла з максимальною часткою відновлювальних джерел енергії.

"Ми зараз знаходимося в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, малий місцевий бізнес, який знатиме, що компанії для вироблення тепла та електроенергії щороку потрібна певна кількість біосировини. Нехай це буде щепа чи солома. Це ще може бути спеціально перероблене сміття", - зазначив Михайльо.

За словами керівника "Нафтогаз Тепло" це може стати взаємовигідним бізнесом як для компанії, так і для місцевих підприємців. Останні можуть інвестувати й будувати свій сталий бізнес на поставках соломи та іншої біосировини "дочці" найбільшої газовидобувної та газопостачальної компанії України (до складу "Нафтогазу" входить "Укргазвидобування", яке здійснює видобуток основних обсягів українського газу, - ред.).

За словами Михайльо, отримані в управління ТЕЦ почнуть переводити на відновлювальні джерела енергії приблизно в кінці квітня поточного року.

"Ми нічого не вигадуватимемо. Зараз вивчаємо кращі європейські практики. Особливо Данію, яка є лідером у ВДЕ: приблизно 70% теплової енергії вони отримують з ВДЕ та біомаси. Приклад модернізації данського міста Орхус, другого найбільшого міста Данії. Громада мала станцію на вугіллі й за вісім років вона стала зовсім іншою: отримала генерацію за допомогою теплового насоса, вітрогенерацію та генерацію зі спалювання біомаси. А найголовніше - тариф для споживача не зріс", - зазначив Михайльо.

Нагадаємо, із листопада 2019 року "Нафтогаз" отримав в управління від АРМА (Агентство з розшуку активів) Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ і ТКЕ (Львівська область).

Крім того, Кабмін передав "Нафтогазу" пакети акцій, що належать державі в Криворізькій ТЕЦ, Одеській ТЕЦ, Дніпровській ТЕЦ, Миколаївській ТЕЦ та Херсонській ТЕЦ. "Нафтогаз" також отримав майновий комплекс ДП "Сєвєродонецька ТЕЦ".

Останні "Нафтогаз" розраховує отримати у власність. Відомо, що Кабмін доручив Фонду державного майна припинити процес приватизації Миколаївської ТЕЦ і вилучити з переліку об'єктів великої приватизації інші передані "Нафтогазу" теплоелектроцентралі.

Вважається, що на тонну зібраного зерна припадає приблизно тонна соломи. Щороку в Україні, залежно від погодних умов і врожаю, виробляється від 45 до 70 млн т соломи. В основному її або заорюють у землю, або, попри заборону та штрафи, спалюють безпосередньо в полі, знищуючи гумус. Про це пишуть автори ZN.UA Анатолій Акімов та Володимир Здановський у матеріалі - "Навіщо нам природний газ із Росії, якщо в нас є своя солома?".

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!