Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

На засідання комітету ВР представники «Радіо Свобода» прийти побоялися

Епопея зі скандалом, інспірованим журналістами «Радіо Свобода», про нібито перешкоджання їхній розслідуючій діяльності з боку лідера Руху «Український вибір – Право народу» Віктора Медведчука триває вже не перший місяць. Шоу, влаштоване журналістами-грантоїдів, інакше як театром абсурду і не назвеш. Схемогейт від «Радіо Свобода» розкручували в кращих традиціях чорного піару заокеанських «борців за демократію». Спочатку звучали маячні звинувачення журналістів «Схем» в перешкоджанні їх діяльності, потім підключився стрункий хор «незаангажованих» українських ЗМІ і кишенькових експертів з медіаобслуги «партії війни», а після цього розгорнули широку кампанію по дискредитації Віктора Медведчука.

Цілком прогнозовано жодного вагомого аргументу «громадські» захисники журналістів «Радіо Свобода» привести не змогли: ні представникам правоохоронних органів, ні громадськості, ні Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики. У свою чергу Василь Німченко – народний депутат, що представляє Рух «Український вибір – Право народу» у фракції «Опозиційного блоку», аргументовано, з посиланням на інформацію Нацполіціі і Генпрокуратури, довів, що дії папараці носили провокаційний характер і мали всі кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 182 Кримінального кодексу України ( «Порушення недоторканності приватного життя»). Свою позицію Василь Німченко відстояв на засіданні комітету 6 грудня незважаючи на незаконні спроби керівництва цього парламентського підрозділу чинити тиск на слідство. А на засіданні комітету 7 лютого довів до відома всіх присутніх рішення Солом’янського районного суду м.Києва від 9 січня 2018 року, який визнав неправомірним бездіяльність Солом’янського управління поліції ГУ Національної поліції в м.Києві та зобов’язав його посадових осіб внести в ЕРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення – втручання глави комітету В. Сюмар та окремих його членів в діяльність працівників правоохоронних органів щодо проведення досудового слідства. Крім того, Василь Німченко повідомив про те, що на сьогоднішній день і Національна поліція України, і Генеральна прокуратура України офіційно підтвердили факт початку кримінального переслідування журналістів «Радіо Свобода».

Варто відзначити, що 7 лютого 2018 року на засідання профільного комітету ні М. Ткач, ні інші співробітники програми «Схеми» не з’явилися, що свідчить про бездоказовість і абсурдність звинувачень на адресу Медведчука. Сьогодні ні в кого немає сумнівів в тому, що роздутий скандал з приводу нібито перешкоджання журналістській діяльності співробітників «Радіо Свобода» – це спроба «партії війни» дискредитувати Віктора Медведчука як політичного опонента, громадського діяча, який обстоює принципи мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і «зшивання »країни. Саме тому ми з таким трудом добиваємося неупередженого, повного, всебічного і об’єктивного розслідування. Незважаючи на всі складнощі і перешкоди, ми віримо, що справедливість восторжествує і представники лжесвободной преси, а також їхні політичні покровителі, які намагалися зганьбити лідера Громадського руху «Український вибір – Право народу», понесуть відповідальність за свої дії.

Прес-служба Громадського руху «Український вибір – Право народу»

Реклама
Реклама