На Закарпатті вирощують червонокнижні дерева, які живуть по 1000 років

14.10.2017 18:21 99 0
На Закарпатті вирощують червонокнижні дерева, які живуть по 1000 років
На Закарпатті знаходиться один із двох осередків, де вирощують європейські кедри в Україні. Цей унікальний осередок сосни кедрової європейської знаходиться у Кедринському лісництві Брустурянського лісомисливського господарства, інформувала прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. Кедри – рідкісна рослина, яку заборонено вирубувати як в Україні, так і на території Європи. Зовні ви можете не відрізнити кедр від звичайної сосни – їхні голочки досить схожі зовні, та й самі дерева мало чим відрізняються. Інакше виглядає кора дерев і шишки, а ще кедрова сосна дуже примхлива. І про ці примхи розповів директор Брустурянського лісомисливського господарства Михайло Бігун.
«Ми займаємося розведенням кедру європейського на нашій лісонасіннєвій ділянці, тобто забезпечуємо повний цикл рослини – від насінини до великого дерева. Збираємо шишки, сушимо їх, вилущуємо насіння, сіємо посадковий матеріал, доглядаємо саджанці і потім поновлюємо цю унікальну культуру вже у лісфонді. Саджанець з насінини кедра може проростати до трьох років. Іноді лісівникам у розсаднику доводиться ту насінину «будити». Доглядаємо за площами із кедровою розсадою та й іншими лісовими культурами вручну…», – зазначає Михайло Бігун.
Для утримання шишок, збору та зберігання насіння побудовані окремі приміщення – шишкосушилки. Там у спеціальних умовах (температура, вологість тощо) у скляних резервуарах зберігається посівний матеріал. Однак такий делікатесних кедровий горіх лісівники не заготовляють. Кажуть, що то не їхні функції. Водночас, оптова вартість кедрового горішка стартує від 350 гривень за кілограм. Лісівники ж говорять, що кедровий горіх такий же корисний, як і повітря у кедровому лісі. Кедрові ліси в Україні можна знайти лише на Закарпатті та Прикарпатті на території усього двох лісництв, де вони ростуть на обмеженій площі і значній висоті. Та й на всьому Європейському континенті таких кедрових осередків досить мало. За матеріалами: https://goloskarpat.info

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!