Головна » Життя

На Закарпатті для дітей з румуно-та угоромовних родин організують україномовні табори

Участь в проєкті безкоштовна

З 12 по 23 серпня в прикордонних школах Чернівецької та Закарпатської областей відбудуться україномовні табори “Бомбезний GoCamp” для дітей з румуно – та угоромовних родин. В 9 навчальних закладах вчителі української мови, журналісти та громадські діячі допомагатимуть опановувати українську мову через безоплатні інтерактивні заняття.

Національні меншини Закарпаття та Буковини цьогоріч зіткнулись з двома ключовими змінами в освітній сфері. Перше нововведення — українська мова стане мовою викладання всіх предметів в середній школі, а друга — володіння англійською мовою буде необхідне для вступу в українські ВНЗ (на рівні В1). З 2023 року ці мови стануть обов’язковими для отримання середньої та вищої освіти в Україні.

Тому громадська організація “Global Office” організовує перші двомовні табори “Бомбезний GoCamp” для школярів з угорсько- та румуномовних родин. Впродовж двох тижнів 50 українських вчителів та тренерів допоможуть “прокачати” українську мову, а 15 іноземних волонтерів будуть мотивувати дітей не боятись говорити зі світом інтернаціональною мовою — англійською. Заняття будуть відрізнятись від типових класних уроків: мови вчитимуть через руханки, ігри та квести.

Крім мовного дайвінгу, проєкт включає роботу з менторами, які останні роки працюють над розбудовою України. Серед менторів — політолог Дмитро Тужанський, голова Патронатної служби МОЗ Станіслав Грещишин, директорка ГО “Global Office” Оксана Нечипоренко, менеджерка проектів “MacPaw” Людмила Павленко та журналістка Марія Прокопенко.

Літні кемпи реалізуються за підтримки Фінського проєкту підтримки реформи української шкільної освіти “Навчаємося разом” та Міністерства освіти і науки України.

Джерело

Нагадаємо, В Ужгороді нетверезий водій зачипив фургон та декілька припаркованих автівок (ФОТО)

Читайте також, Черги та розруха замість сервісу: міжнародні ПП на кордонах з боку Закарпаття запам’ятовуються назавжди

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...