Не коронавірусом єдиним: на початку року Тернопільські лікарні переповнили пацієнти з вірусною пневмонією - троє померли

14.03.2020 09:47 68 0
Не коронавірусом єдиним: на початку року Тернопільські лікарні переповнили пацієнти з вірусною пневмонією - троє померли
Крім того, п'ятеро перебували в реанімації, а троє - померли. У вірусної пневмонії дуже стрімкий перебіг, а якщо вчасно не звернутися до лікарів, то людина буквально згорає, пояснювали медики. Хворі з пневмонією у міську лікарню №2 інтенсивно почали поступати в кінці та після нового року. У майже 50 людей однаковий перебіг хвороби. Спершу вони злягли з гарячкою та кашлем, а також температурою, яка не збивалася.
"Хворі приймають жарознижуючі препарати, не звертаючись до сімейного лікаря. Один-два- три-чотири дні вони лікуються самостійно. Тоді вже починає наростати задишка, висока температура, сухий кашель чи навіть кашель з прожилками крові", - розповіла лікарка-пульмонолог Тернопільської міської комунальної лікарні №2 Алла Пастернак. 
Медики кажуть, що за допомогою треба звертатися  у перший день високої температури. Якщо за три дні ситуація не зміниться, то неодмінно призначається рентген, який і виявить пневмонію. Один з пацієнтів, який опинився у реанімації, місяць самостійно лікувався вдома. У нього вірусна пневмонія у дуже тяжкій формі.
"Кров поступає з киснем до легень. Вони не можуть забрати відповідну кількість кисню, яка потрібна для організму. Від того починає страждати мозок, серце",- пояснила Алла Пастернак.
В Олени Сидорович від вірусної пневмонії помер чоловік, хоч якраз вчасно звернувся до лікарів. На четвертий день гарячки він уже був  у стаціонарі, а на п'ятий день діагностували запалення легенів.
“За висновками лікарів, ніби то з п'ятої на шосту добу легені практично вже згоріли. Лишилося лише двадцять відсотків легень. Дуже інтенсивний перебіг хвороби, температура не збивалася”, - каже вдова Олена Сидорович. 
Чоловікові було сорок п'ять, він стежив за  здоров'ям, ніколи не хворів на застуди. Помер він після восьми днів інтенсивної терапії у реанімації. У Тернопільській лікарні пояснювали: робили все, що могли, але хвороба була дуже агресивною. Визначити, який саме вірус зараз вбиває людей можна лише у перші дні хвороби, а більшість хворих поступають пізніше.
“У нас було понад тридцять випадків вірусно-бактеріальних пневмоній. Троє з них закінчилося летально і лише в одному випадку ми змогли поставити діагноз грип типу А”,  - каже директор КНП “Тернопільска комунальна міська лікарня №2 Ростислав Левчук.
Медики порівнювали такий наплив  пацієнтів з  вірусною пневмонією тут був десять років тому, коли лютував свинячий грип.
"З усіх штамів вірусу грипу цей H1N1 — той, який відразу вражає легені", - розповіла лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська. 
Саме із західних областей, нагадує столичний лікар -інфекціоніст Ольга Голубовська, десять років тому почався сезон пандемічного грипу, від ускладнень якого померло 400 людей. Ця зима теж буде непростою, бо епідпороги вірусних захворювань іще не перевищені. Вже є летальні випадки і не лише в Тернополі: троє загиблих у Житомирі.
"У деяких інших регіонах уже переповнені лікарні з важкими випадками пневмонії",- розповіла медичка.
У групі ризику молоді люди від 25 до 49 років, які вважають себе абсолютно здоровими і  переконані, що висока температура - це не привід одразу бігти до лікаря.

Джерело

Нагадуємо, Україна закриває кордони впродовж 48 годин – офіційно РНБО Читайте також: ДФС зареєструвала кримінальне провадження і почала розслідування щодо депутата фракції “Голос” Вакарчука
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...