Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Менші штрафи та більше гарантій: у ВР пропонують змінити трудовий кодекс

Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) зареєстровано у Верховній раді.

Відповідним законопроектом № 1233 про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) пропонується зменшити штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства.

Запропоновані документом зміни аргументують тим, що наразі штрафи за порушення норм трудового законодавства є надто високими та стали катастрофічними для роботодавців України, в тому числі для фізичних осіб-підприємців, спричинивши хвилю припинення підприємницької діяльності. В існуючих економічних умовах, застосування таких високих штрафних санкцій до представників малого та середнього бізнесу означає автоматичне банкрутство та закриття бізнесу.

Відтак, метою даного законопроекту є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України та зупинення процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв’язку з застосуванням нищівних за своїм розміром штрафних санкцій.

Зокрема, за допуск до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи повний час, виплату зарплати без нарахування і сплати ЄСВ і податків вчинені вперше застосовуватиметься письмове попередження. Якщо ж таке порушення буде здійснено повторно впродовж року після винесення попередження, то застосовуватиметься штраф у чотирикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (зараз це 16 692 грн).

Слід зауважити, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язковедержавне соціальне страхування, на сьогоднішній день, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, що у 2019 році – більше 125 тисяч гривень (125 190 грн). Якщо ж даний законопроект не підтримають народні обранці то вже наступного року він може скласти понад 140 тисяч гривень (141 690 грн. у розрахунку виходячи з розміру мінімальної зарплати, закладеної в проекті Держбюджету-2020).

Водночас  і за недотримання гарантій та пільг мобілізованих працівників роботодавцям доведеться сплатити більше 40 000 гривень штрафу.
В разі прийняття цього законопроекту штраф за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників може зменшитися до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати. (8346 грн.)

При цьому, згідно з проектом Закону замість накладення штрафу до роботодавців, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження.

Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Крім того, законопроектом пропонується істотно зменшити розмір штрафу за недопуск інспекторів до перевірки. Розмір такого штрафу мають намір встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, а не стократному, як є наразі.  Штраф складатиме – 33 384 грн. (сума збільшуватиметься із зростанням розміру мінімальної зарплати)
За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Саша Клімова

Нагадуємо, Згорів повністю, – колишня очільниця Нацбанку залишилась без будинку під Києвом (ВІДЕО)

Читайте також: 4 райони замість 13: експерти презентували новий варіант районного поділу Закарпатської області (ФОТО)

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Залишити коментар

avatar

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...