Головна » Політика

Медведчук прокоментував результат зустрічі Суркова і Волкера

Кому дійсно цікавий підсумок зустрічі Курта Волкера і Владислава Суркова, можу порадити читати ... офіційні повідомлення

“Оціночні коментарі окремих політиків і експертів «про зустріч спеціального представника США по Україні Курта Волкера і помічника Президента Росії Владислава Суркова» мають приблизно таке ж відношення до реальності, як і думка сліпих про слона з давньоіндійської притчі «Сліпі і слон». Втім, маститих експертів абсолютно не цікавить реальний стан справ. Просторікувати з розумним виглядом про те, чого не бачили, не чули і про що й гадки не мають, – їх улюблене заняття. Тим же, кому дійсно цікавий підсумок зустрічі Курта Волкера і Владислава Суркова, можу порадити читати … офіційні повідомлення.

Отже, на зустрічі в Белграді обговорювалося розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі. І хоча представники США і Росії не досягли консенсусу з цього питання, вони підтвердили спільне бачення виконання Мінських угод. «Представники Росії і США, – заявив В. Сурков, – солідарні в головному – Мінські угоди повинні бути реалізовані. Для цього необхідно прискорити виконання політичних зобов’язань Києва при одночасному зміцненні безпеки в зоні конфлікту».

Про те, що це єдина, консолідована позиція США і Росії, свідчить і повідомлення для преси, розміщене на сайті посольства і консульств США в Російській Федерації (подібні заяви, згідно з протоколом, оприлюднюються тільки після схвалення обома сторонами). «Відповідно до Мінській угоді існує необхідність поєднувати політичні заходи з заходами в сфері безпеки» – такою є позиція Вашингтона і Москви. Все чітко і однозначно: є Мінські угоди, є прописані в них політичні заходи і заходи безпеки. І ці заходи повинні виконуватися одночасно. Сподіваюся, для українських політиків, які сприймають все, сказане представниками Держдепу, як істину в останній інстанції, це стане керівництвом до дії. Ніяких торгів, ніяких дискусій про те, що є первинним, а що вторинним. Мінські угоди повинні виконуватися в повному обсязі і неухильно. Різночитань і інтерпретацій більше бути не може. Якщо, звичайно, українські політики дійсно зацікавлені в мирному врегулюванні конфлікту “.

Віктор Медведчук

Пресс-служба Віктора Медведчука