Головна » Політика

Медведчук: “Печерний націоналізм” завдає удар по репутації України

Рішення української влади підірвали дружні відносини Києва і Варшави, вважає лідер Української вибору

“Печерний націоналізм” не тільки є перешкодою на шляху України до Європи, а й завдає удар по репутації країни, позбавляючи її друзів і партнерів. Таку думку висловив у своєму блозі лідер громадського руху «Український вибір – Право народу» Віктор Медведчук.

“Як показують події останніх днів, українсько-польські відносини загострилися до межі. Той факт, що президент України” ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі “, свідчить про небувалу ескалацію напруженості між нашими країнами. У той же час директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, хоч і визнає, що “нинішній рівень наших відносин з Польщею є найгіршим за останні десятиліття”, звинувачує в загостренні відносин виключно Варшаву “, – пише Медведчук.

На його думку, каменем спотикання у відносинах України і Польщі стала Волинська трагедія – міжнаціональний конфлікт, що призвів до багатотисячних жертв серед поляків і українців. При цьому свого часу керівництво України і Польщі доклало чимало зусиль, щоб згладити протиріччя – представники президентів двох країн підписали протокол про створення Консультаційного комітету президентів України і Польщі для “обміну поглядами та інформацією щодо способів розвитку добросусідського співробітництва та підготовки відповідних пропозицій для Президентів обох держав “(Віктор Медведчук представляв українську сторону в цьому комітеті, а представником Польщі був Марек Сівець).

“Основним завданням Консультаційного комітету було налагодити конструктивний діалог і знайти компромісне для двох країн рішення. І налагодити діалог дійсно вдалося, результатом стала запропонована в якості компромісу формула” пробачити і попросити вибачення “… Але те, що було зроблено тоді, еврореформатори звели нанівець менш ніж за чотири роки. За словами підтримуючих формулу примирення, директор Українського інституту національної пам’яті діє з точністю до навпаки “, – зазначив політик.
У той же час він підкреслив, що таку деструктивну позицію займає не тільки В’ятрович – вся нинішня владна команда демонструє відмову від пошуку компромісів, небажання прощати і прагнення ятрити старі рани. Медведчук нагадав, що загострення українсько-польських відносин почалося після прийняття Верховною Радою в квітні 2015 року закону про героїзацію ОУН-УПА – Польща сприйняла прийняття цього закону як ляпас.
“Саме це рішення підірвало дружні відносини Києва і Варшави, яка активно підтримувала євроінтеграційні прагнення України. Втім, проблема набагато глибше: керуючий В’ятровичем націоналізм зачіпає інтереси не тільки поляків. Зусиллями таких діячів, як В’ятрович, націоналізм в Україні тепер зведений чи не в ранг державної ідеології. Але в Європі, куди так прагне нинішня влада, “печерний націоналізм” не в пошані “, – резюмував Медведчук.
Як повідомляв Кореспондент.net, раніше Медведчук заявив, що свобода віросповідання в Україні нехтується так само цинічно, як і свобода думки і слова. Політик розповів, кому вигідний конфлікт на релігійному грунті.

За матеріалами: https://korrespondent.net