Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Медведчук: «HUMAN RIGHTS WATCH констатує кричуще порушення прав пацієнтів в Україні»

Заклик Супрун відмовитися від споживання чорної ікри на користь ікри червоної в країні, де для багатьох навіть борщ стає розкішшю, викликав бурю народного невдоволення.

Україна на порозі епідемії кору. За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, з початку року ця недуга вразила вже 8,5 тис. осіб. Тільки за минулий тиждень на кір захворіли 3,45 тис. українців, більше половини з них – діти. У XXI столітті в європейській державі від цього захворювання і його ускладнень продовжують вмирати люди! У поточному році зафіксовано вже 5 смертельних випадків.
А в цей час і. о. міністра охорони здоров’я, живучи в своєму віртуальному світі, фонтанує маячними ідеями і порадами. З недавнього – кампанія з порятунку осетрових риб. (Що стосується людей, то про них ставлениця Вашингтона, яку в народі називають не інакше як Доктор Смерть і заступник Лінчевський, який  не так давно говорив про недоцільність витрачатися на лікування онкохворих, оскільки рано чи пізно «вони всі помруть», думати ніколи.) Не дивно , що заклик Супрун відмовитися від споживання чорної ікри на користь ікри червоної в країні, де для багатьох навіть борщ стає розкішшю, викликав бурю народного невдоволення.
Але, незважаючи на обурення пацієнтів, лікарів, працівників вузів, професури, науковців зі світовим ім’ям і представників громадських організацій, Супрун залишається недоторканною. З благословення «вашингтонського обкому» і при незмінній підтримці прем’єра Гройсмана вона продовжує свою руйнівну для системи охорони здоров’я діяльність.
Втім, «реформи» пані Супрун (точніше наданого їй в безстрокове користування відомства) вже викликали жорстку критику міжнародних інституцій. У всесвітній доповіді HumanRightsWatchWorldReport 2019, що відбиває ситуацію і в Україні, йдеться: «Люди, які страждають онкологією на пізніх стадіях і іншими смертельними захворюваннями, як і раніше стикалися з проблемами в доступі до ефективного знеболювання. До сих пір не запрацювали на повну силу реалізовані в останні роки реформи щодо підвищення доступності опіоїдних анальгетиків. Працівники охорони здоров’я не володіють потрібними знаннями і підготовкою в питаннях лікування болю або просто відмовляються міняти сформовану практику. ВІЛ-позитивні та хворі на туберкульоз зазнавали труднощів з доступом до знеболення почасти в силу стереотипних уявлень, що стосуються наркоспоживання».
Аналогічні претензії HumanRightsWatch висувала Києву і в минулому році. Однак з тих пір ситуація в системі охорони здоров’я тільки посилилася.
І хоча в доповіді правозахисників не названа конкретно Супрун, відповідальність за ситуацію, що склалася цілком і повністю лежить на ній. «Реформи» Супрун – це злочин проти українського народу. Злочин, за який їй рано чи пізно доведеться відповісти.
Віктор Медведчук, голова Політради «Опозиційною платформи – За життя»

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...