Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Світ

“Локальна автономія”. Франція і Німеччина готують свої пропозиції щодо Донбасу

У понеділок, 11 червня під час зустрічі глав МЗС країн "нормандської четвірки" Франція і Німеччина мають намір представити свої ініціативи щодо врегулювання ситуації на сході України

Про це в п’ятницю, 7 червня повідомив офіційний представник МЗС Франції, підтверджуючи участь міністра у справах Європи і закордонних справ Жан-Іва Ле Дріана у зустрічі, передає ТАСС.

“Як підкреслив 24 травня президент Французької Республіки в ході свого візиту в Санкт-Петербург, майбутні місяці будуть грати вирішальне значення (для врегулювання української кризи – прим.ред.). Без досягнення конкретних зрушень у таких сферах як безпека, політика, гуманітарна допомога та економіка під питанням опиниться саме довіра до нинішнього мирного процесу. Необхідно докласти всіх зусиль до того, щоб знайти вихід із ситуації, зазначеної сотнями щоденних порушень режиму припинення вогню, десятками смертей щомісяця, а також використанням важких озброєнь і погіршенням гуманітарної ситуації для населення в зоні конфлікту “, – йдеться в заяві.

У зв’язку з цим Франція і Німеччина, зазначив представник французького зовнішньополітичного відомства, виступлять “з пропозиціями дій у кожній з вищезгаданих сфер з тим, щоб добитися виникнення позитивної динаміки, яка дозволить просуватися до повної реалізації мінських угод”.

Як підкреслюється в заяві, ці пропозиції можуть також посприяти “відновленню, на основі здійснення локальної автономії, суверенітету України над територіями, що знаходяться в даний час під контролем сепаратистів”.

МЗС Франції також зазначає, що Жан-Ів Ле Дріан, “вперше беручи участь в переговорах в нормандському форматі на міністерському рівні, в ході зустрічі, також як його німецький колега (Хайко Маас) висловить прагнення Франції та Німеччини домогтися того, щоб сторони (конфлікту) негайно включилися в реалізацію положень Мінських угод від вересня 2014 і лютого 2015 року “.

Французьке дипломатичне відомство в зв’язку з цим також нагадує, що “міністерська зустріч в Берліні проводиться як результат недавніх контактів, здійснених між главами держав і урядів країн” нормандської четвірки “.

Зокрема, це переговори президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентом України Петром Порошенко в Ахені 10 травня. “Це також візити пані Меркель і президента Франції Макрона в Росію, вчинені 18 травня і 24-25 травня”, – йдеться в заяві офіційного представника французького МЗС.

Міністерська зустріч в нормандському форматі пройде на віллі зовнішньополітичного відомства “Борзиг” і розпочнеться о 18:30 (19:30 за Києвом). Останній раз глави МЗС “четвірки” зустрічалися в лютому 2017 року.

Читайте також: Рабінович: «Повернувши стратегічні підприємтсва державі, ми створимо десятки тисяч робочих місць»

 

Реклама
Реклама