Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Кремль відмовляється обговорювати обмін полоненими з Геращенко

Мова йде про обмін 23 росіян на чотирьох українців

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков нагадав, що це питання знаходиться в компетенції спеціальної робочої групи і представника України в гуманітарній підгрупі Контактної групи Віктора Медведчука.

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко оголосила про готовність Києва передати 23 громадянина РФ, засуджених на Україні за причетність до терористичних актів, підготовку терактів, за злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України, в обмін на засуджених в Росії українців Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Станіслава Клиха і Павла Гриба.

«Я не можу відповісти на це ваше запитання. Ви знаєте, що є спеціальна робоча група, яка займається », – сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Раніше подібні обміни проводилися на підставі указів президентів двох країн. 25 травня 2016 годастало відомо, що російський лідер Володимир Путін розпорядився помилувати колишню військовослужбовця ЗСУ Надію Савченкопо прохання родичів журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, до вбивства яких, згідно з рішенням суду, вона причетна. Його український колега Петро Порошенко, в свою чергу, розпорядився помилувати російських громадян Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, засуджених на Україні до 14 років ув’язнення.

«Також цими питаннями займається з української сторони Медведчук, він уже сприяв проведенню низки таких успішних операцій, тому про кого саме йде мова і так далі – це все вже будуть промовляти фахівці і представники в рамках наявної робочої групи. Поки голослівно нічого сказати вам не можу », – заявив Пєсков.

В інтерв’ю Deutsche Welle лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук пояснив, що в Москві виконують прохання Порошенка щодо обміну полоненими і реалізації Мінських угод. За словами політика, глава держави вибрав його в якості переговірника, тому що він «самий об’єктивний і має особистий контакт з президентом Російської Федерації».

Нагадаємо, Віктор Медведчук: у владі нічого не роблять для того, щоб зупинити кровопролиття на Донбасі

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...
Попередня публікація: