Головна » Життя

Комуналка або їжа – на все відразу грошей не вистачить

За останній рік тарифи на комунальні послуги зросли на 35%, а ціни на продукти - на 20% -45%! І найближчим часом будуть і далі підвищуватися, заганяючи людей у злидні.

Прем’єр-міністр і віце-прем’єр влітку не раз заявляли, що передумов для подальшого зростання тарифів на комунальні послуги немає. Однак це не завадило центральної влади «порадувати» народ черговим підвищенням розцінок на газ, воду і електроенергію.
Зокрема, за даними Мінекономрозвитку, в 2018 році гаряча вода, світло та опалення подорожчають на 20%, а газ – на 19%. У 2019 м тенденція очікувано продовжиться: газ подорожчає ще на 12,5%, гаряча вода, опалення та світло – на 17,5%, а в 2020 році комуналка подорожчає ще мінімум на 15% -20%.
За статистикою, протягом цього року тарифи на комунальні послуги в сукупності зросли на 35%, а всього з 2015 року вони піднялися в 4-6 разів! Тоді як середня зарплата в країні збільшилася всього вдвічі.
Ще однією величезною статтею витрат для людей є покупка продуктів харчування. За даними статистики, протягом цього року м’ясо подорожчало на 45%, молочні продукти – на 35%, хліб, борошно, цукор – на 18%, яйця – на 45%, куряче м’ясо – на 36%. За все це потрібно сказати спасибі центральної влади, яка скасувала держрегулювання цін на соціальні товари і продукти.
Так що з такими цінами прийдешньої взимку багатьом доведеться робити непростий вибір: або оплачувати комуналку і класти зуби на полицю, або купувати їжу і потрапляти з списки боржників за послуги ЖКГ.

За матеріалами: http://www.khustnews.in.ua

Реклама