Команда Зеленського зробила все для його провалу в Давосі - Думка

30.01.2020 13:50 38 0
Команда Зеленського зробила все для його провалу в Давосі - Думка
Поїздка офіційної делегації України на чолі з Володимиром Зеленським у Давос стала черговим провалом.Причому значною мірою винні у цьому помічники, експерти та інші служби, які готували поїздку президента ‒ одним словом, усі ті, кого зазвичай називають словом «команда». Таку думку висловив голова Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Віктор Медведчук. Як зауважив політик, наразі уже можна підбити підсумки форуму і дійти невтішного висновку, що «свита програла короля» остаточно. Скандали, пов'язані з оточенням Зеленського, затьмарили й виступ президента.
"Почнемо з того, що відвідування форуму низкою депутатів Верховної Ради оплатили представники бізнесу, а це є прямим порушенням норм закону «Про запобігання корупції». І більшість з цих людей, які приїхали до Давосу за кошти бізнесу, навіть не прийшли на виступ Зеленського. Зате побували на Українському сніданку, який був присвячений залученню інвесторів, але проходив, усупереч нормам форуму і здоровому глузду, в закритому режимі. Свою лепту в знищення репутації України та українського президента під час цього заходу вніс і поки ще прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Передусім ‒ українським рецептом успішності, що полягає в умінні голосно кричати «Слава Україні!», і повідомленням про передання «Укрзалізниці» в управління Deutsche Bahn. Плутанина, яка виникла після цієї заяви, є найкращою демонстрацією нескоординированності дій та обмеженості тих, хто цим займається. Тимчасом як інші учасники делегації озвучували резонансні економічні меседжі, команда Зеленського підготувала йому для виступу цілком провальний для економічного форуму порядок денний, сформований без розуміння положення України у світі та ключових світових тенденцій.
Замість того щоб обговорювати нехай абсолютно некомпетентно підготовлені, але хоча б реальні економічні проекти (таким є передання «Укрзалізниці» в управління), пан Зеленський змушений був розповідати потенційним інвесторам добре їм відомі факти про конфлікт із Росією, презентувати невиразні міркування щодо «нової нормальності» або будувати повітряні замки, говорячи про включення України до ЄС, про те, що Україна зацікавлена стати не просто членом Євросоюзу, а з тим «статусом, який ми отримаємо в ЄС, тим, як до України ставитимуться». Мабуть, ніхто не пояснив нашому президентові, що в Євросоюзі немає статусів, усі члени об'єднання мають рівні права. Я вже не кажу про те, що ніхто Україну до складу Євросоюзу запрошувати не збирається і ставляться до неї відповідно. Ну, не у порядку денному це питання! Тож говорити про те, що Україна може увійти до ЄС замість Великобританії, взагалі смішно. А чого варта ідея Зеленського створити особливі умови для роботи іноземних інвесторів, які вкладуть $10 млн або $100 млн в українську економіку! Який помічник, служба або експерт порадив Зеленському з трибуни Давоського форуму фактично визнати, що в Україні без спеціально призначеного посередника (тобто «даху» або наглядача від влади) з державою працювати не вийде?! Самі іноземні інвестори такого посередника і не просять. Вони просять РІВНИХ прав для всіх інвесторів, гарантій захисту інвестицій для ВСІХ, а не лише для іноземних. І після цієї заяви Зеленський одразу озвучив протилежну тезу: «Нова українська влада будує рівні правила гри для всіх». Ці частини доповіді писали різні помічники? Команда Зеленського підготувала йому для виступу максимально слабкий порядок денний ‒ такий, що не цікавить інвесторів, не є актуальним для них, а в тій частині, яка стосується інвестиційного клімату в Україні, просто образливий і принизливий для українців, такий, що свідчить про відсутність розуміння потреб міжнародного капіталу і елементарного розуміння інвестиційної діяльності", - зауважив Віктор Медведчук.

Джерело

Нагадуємо, Українська делегація відзначилася в Давосі Читайте також: Такого ще не було: експерименти над «Укрзалізницею», або некомпетентність, безпорадність і безвідповідальність Кабміну
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
 
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...