Іван Чубирко розповів про проблеми в медичній галузі Закарпаття та шляхи їх вирішення

10.02.2020 19:55 121 0
Іван Чубирко розповів про проблеми в медичній галузі Закарпаття та шляхи їх вирішення
Нещодавно Уряд визначив вісім опорних лікарень на Закарпатті. Про це йдеться у затвердженому Кабміном 15 січня 2020 року розпорядженні № 23-р "Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року". Згідно з цим документом на Закарпатті опорними стануть КНП у Берегові, Виноградові, Воловці, Мукачеві, Рахові, Тячеві, Хусті та Ужгороді. Ситуація викликала шквал обурення закарпатців у мережі і не тільки. Найбільше обурились мешканці Іршавщини та Великоберезнянщини, а також у Міжгірському, Свалявському та Перечинському районах. Адже їх районних лікарень в цьому переліку немає. Відтак, слід очікувати втрати статусів районних та реорганізації, а відповідно і суттєвого скорочення лікарів та медичного персоналу. У зв’язку із цими подіями на сайті Уряду закарпатцями зареєстровано петицію щодо Іршавської ЦРЛ. Автори петиції просять внести зміни до розпорядження “Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року”, та внести Іршавську районну лікарню до переліку опорних закладів охорони здоровя, а також зберегти її багатопрофільність. Очільники Іршавського району та обурена громадськість готові звертатися до Києва, однак мають отримати погодження Закарпатської ОДА. Звернулися занепокоєні закарпатці і до народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - ЗА ЖИТТЯ" Віктора Медведчука. Своє звернення до політика іршавчани передали очільнику Закарпатського осередку ОПЗЖ, депутату обласної ради Івану Чубирко. Слід зауважити, що звернення надішло до представників "Опозиційної платформи - ЗА ЖИТТЯ" не випадково. Адже, політсила відкрито виступає проти руйнування державної системи охорони здоров'я в Україні. А парламентарі від ОПЗЖ непохитні у твердженні того, що держава повинна залишатися основним гарантом доступу до медичних послуг для всіх громадян на всій території країни, як це передбачено Конституцією. Серед іншого, йдеться і про вимоги збільшення фінансування медицини та внесення відповідних змін до бюджету, як на рівні ВРУ, так і на місцях. Ситуацію у медичній галузі, що склалася на Закарпатті після призначення опорних лікарень в області, для сайту "ПЕРШИЙ.com.ua" прокоментував депутат облради, голова Закарпатського осередку політсили «Опозиційна платформа – За життя» Іван Чубирко. Також він озвучив і шляхи вирішення згаданої проблематики. Перш за все, як наголосив Іван Чубирко, лікарні на Закарпатті необхідно не закривати, а відкривати і розвивати в кожному населеному пункті. Усе для того, щоб закарпатці мали можливість отримувати якісну та кваліфіковану допомогу в кожному районі й селі, а не добиратись до медзакладів десятки кілометрів.
"Зараз, згідно з розпорядженням про опорні лікарні, у нас на Закарпатті лишається вісім лікарень на тринадцять районів. Вважаю - це неприпустимо! Про яку якісну меддопомогу може йти мова, якщо лікарям і пацієнтам потрібно буде за годину, грубо кажучи, бо ж є ситуації, коли відлік йде на хвилини, доїжджати з Люти, припустимо, в Ужгород або Воловець. Що робити людям у п’яти районах нашої області – Іршавському, Міжгірському, Свалявському, Перечинському і Великоберезнянському, які не потрапили до затвердженого переліку? Як бути з пацієнтами у гострих станах – з інфарктами, інсультами, політравмами? Питань наразі більше, ніж відповідей. Та й взагалі таке рішення, враховуючи специфіку Закарпаття - це нонсенс, бо якщо доїхати з Іршави у Мукачево, до прикладу, за годину часу іще реально, то яким чином доправити пацієнта з околиць Великоберезнянщини, скажімо, в Ужгород? Ні, однозначно, таке рішення незважене і неприпустиме! Ті, хто його приймав, поняття не мають про ситуацію на Закарпатті, навіть щодо особливостей місцевості, гірських населених пунктів, куди в принципі дістатися проблематично. Я переконаний в тому, що лікарні на Закарпатті потрібно не закривати і скорочувати лікарів та персонал, а навпаки - відкривати! Причому, обладнані необхідним приладдям, апаратами і медикаментами заклади охорони здоров’я, амбулаторії у кожному населеному пункті! Потрібно залучати кваліфікованих спеціалістів, які б працювали, якщо не в кожному селі, то принаймні на досяжній відстані у районі, а не "лікували людей по скайпу", як пропонувала одна "велика реформаторка" Супрун, - зауважив Іван Чубирко.
Щодо ситуації на рівні обласної влади, то наразі обласною владою на погоджувальній нараді з Міністерством охорони здоров’я, зважаючи на природній ландшафт області (2/3 території гористі й високогірні, 51% території лісисті, видовжене розташування поселень, - ред.), було обґрунтовано доцільність розвитку ще двох опорних лікарень додатково у гірській місцевості: Воловецької та Рахівської ЦРЛ. Стосовно власне опорних лікарень, то вони, за задумом, працюватимуть у режимі 24 години на добу, протягом семи днів на тиждень. Тут надаватимуть екстрену медичну допомогу, а також сконцентрують максимальну кількість вузьких спеціалістів – професійних лікарів. Загалом, це і є їх головна відмінність від неопорних лікарень. Щодо ситуації в медичній галузі в Україні загалом, то Іван Чубирко зауважив наступне:
"На переконання нашої політсили, на охорону здоров'я в Україні має виділятися не менше 5% ВВП - в повній відповідності з законом "Про фінансові гарантії медичного обслуговування населення". Неприпустимо, щоб під приводом «оптимізації бюджетних витрат» закривали лікарні, сільські медпункти, скорочували медичних працівників. Ми вимагаємо, щоб антинародні реформи в медицини були зупинені. Неприпустимо, щоб в результаті всіх цих «експериментів» українське суспільство виявилося розділене на тих, хто може дозволити собі лікування, і тих, кому медичні послуги недоступні. Ми вважаємо за необхідне наростити фінансування критично важливих напрямків охорони здоров'я, таких як екстрена медична допомога. Крім того, потрібно збільшити субвенції з державного бюджету на розвиток сільської медицини, підвищити зарплати медичним працівникам, розширити державне замовлення на підготовку фахівців-медиків і забезпечити державну підтримку вітчизняним медичним дослідженням. 2020 й рік повинен стати роком відродження української медицини і ми працюємо у цьому напрямку як на місцях, так і на рівні ВР", - наголосив Іван Чубирко.
Нагадуємо, Вісім лікарень на тринадцять районів: як закарпатцям лікуватися після реформи Читайте також: “Те, що влада творить з ринком землі – це афера міжнародного масштабу!” – Думка (ВІДЕО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...