Головна » Економіка

Євросоюз зробив Україні ще один «подарунок»

6 жовтня ввів антидемпінгові мита на імпорт сталі гарячої прокатки з таких країн, як Україна, Росія, Бразилія та Іран

“Слідом за мізерним підвищенням безмитних квот на експорт української сільгосппродукції Євросоюз зробив Україні ще один «подарунок»- 6 жовтня ввів антидемпінгові мита на імпорт сталі гарячої прокатки з таких країн, як Україна, Росія, Бразилія та Іран. Це рішення опубліковано в Офіційному віснику ЄС , і воно вступає в силу з дня опублікування.
З якою метою вводяться нові мита? Так для того, щоб знизити збиток від дешевої конкуренції для європейської сталеливарної промисловості. Ось таким чином ЄС «відкриває» свій ринок для української продукції. У той же час продовжуючи наполягати на знятті мита на імпорт до Євросоюзу необробленої деревини.
Ще до введення зони вільної торгівлі України з ЄС багато фахівців переконливо доводили, що ринок Євросоюзу залишиться практично закритим для наших країн. Але євроінтегратори цю точку зору проігнорували, заколисуючи українських громадян казками про самий ємний в світі ринок збуту.
І ось в ЄС в черговий раз «обнадіяли» з приводу подальшого просування українських товарів на свій ринок: нові пільги на безмитне ввезення товарів до Євросоюзу українським компаніям надаватися не будуть. Про це повідомив глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі на IV Київському міжнародному економічному форумі, передає minprom.ua. «Чесно кажучи, це буде складно. ЄС нещодавно прийняв додаткові заходи щодо торгівлі … Треба бути реалістами щодо очікувань в цій сфері », – заявив він. Що ж, Україні в черговий раз вказали на її реальне місце в європейському домі “.
Віктор Медведчук

Реклама