Головна » Економіка

ЄС скоротив квоти на українські томати, пшеницю, мед і кукурудзу

Про це повідомляє УНІАН

Україна і ЄС сторони домовилися, що квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій буде виключена. Про це повідомляє УНІАН.
Переговори пройшли увечері 13 червня в Страсбурзі. Після бурхливих обговорень вдалося досягти компромісу, на який погодилися Європарламент, Єврокомісія і Мальтійське головування.
Компроміс передбачає надання Україні преференцій на всі сільськогосподарські продукти, запропоновані Європейською Комісією, причому п’ять з них частково відновлені, а з промислового комплексу видалена сечовина.
Встановлено такі річні квоти: для меду – 2500 тонн, томатів оброблених – 3000 тонн, пшениці – 65000 тонн, кукурудзи – 625 000 тонн, ячменю – 325 000 тон.

“Прийняте вчора рішення забезпечує підтримку торгівлі з Україною при одночасному захисті вразливих для фермерів і промисловості ЄС інтересів”, – заявив доповідач від ЕП Ярослав Валеса.

Преференції діятимуть на термін до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.
Квоти дозволяють Україні ввозити в ЄС без мит певні види товарів.
Нагадаємо, що в першому кварталі 2017 року Україна повністю вичерпала річну квоту на безмитний експорт в країни Євросоюзу шести категорій товарів. Аналітики повідомляють, що Україна в цьому році більше не може експортувати в ЄС мед, цукор, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, кукурудзу.
Як повідомляла “Країна”, міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий назвав причини, які заважають виходу українських продуктів на ринок ЄС.

За матеріалами: https://www.unian.net/

Реклама
Наступна публікація: