Головна » Політика

ЄС поки не до обговорення теми членства України, – дипломат

Про це завив посол ЄС в Києві Хюг Мінгареллі

Євросоюз не хоче нічого чути про нові країни, що бажають приєднатися до цього об’єднання держав. Про це завив посол ЄС в Києві Хюг Мінгареллі, відповідаючи газеті «Сегодня» на питання, чому тема членства України в ЄС викликає роздратування єврочиновників.

За його словами, на сьогоднішній день в ЄС існує протистояння. Зокрема, об’єднання зіткнулося з «деякими викликами» і проходить через «досить складний» період. Зокрема, увагу ЄС зараз сфокусовано в першу чергу на проблемах міграції, тероризму, фінансової кризи в Греції.

«Євросоюз має намір і далі концентруватися на цьому, і зараз не час говорити про можливе прийняття до ЄС нових країн. Тому питання надання Україні перспективи членства сьогодні немає в нашому розгляді », – додав він.

У той же час Мінгареллі зазначив, що згідно зі ст. 49 договору про ЄС, будь-яка європейська країна, яка виконала критерії по свободам, правам людини і верховенству права, може подавати заявку на вступ до ЄС.

«А Україна, очевидно, європейська країна. Але, в той же час, як я вже говорив, сьогодні ЄС не в тому положенні, щоб пропонувати перспективу членства будь-якій новій країні », – пояснив дипломат.

У зв’язку з цим посол ЄС підкреслив, що перш за все ЄС повинен спочатку впоратися з внутрішніми кризами і «не хоче чути ні про які нові країни, які можуть приєднатися».

Раніше Мінгареллі заявляв, що олігархи активно протистоять просуванню реформ в Україні.

Також Мінгареллі вказав на важливість децентралізації України.

Нагадаємо, суд ЄС зобов’язав Угорщину і Словаччину приймати мігрантів.

За матеріалами: http://vybor.ua

Реклама