Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Як була спроектована набережна і чеський квартал в Ужгороді (ФОТО)

Історична частина міста, забудована за часів Чехословаччини, могла виглядати дещо по-іншому, ніж сьогодні...

Фото проекту набережної і плану забудови Малого Ґалаґова в Ужгороді, як і фото цих місць у ХХ столітті, опублікувала спільнота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage.

Таким був план забудови Малого Ґалаґова в Ужгороді розроблений у 1921-1922 роках Адольфом Лібшером – доктором архітектури, професором Чеської високої технічної школи в місті Брно:

Відповідно, набережна в Ужгороді, розроблена за проектом цього ж архітектора, мала виглядати дещо по-іншому. Однак на початку 1930-х років чехословацькими архітекторами переглянуто та відкореговано цю концепцію забудови.
Зверху: транспортний міст з виходом на Народну площу (пізніше перенесений на кількасот метрів нижче за течією Ужа)
Внизу: панорама набережної з виглядом на Поштову площу (пізніше висотність першої лінії забудови знижено)

Такою була набережна Незалежності в Ужгороді у 1919-1925 роках (фото: Jaroslav Novotný):

А це – набережна 1927 року:

До 1930 року через площу протікав рукав річки Уж — Малий Уж, який в цьому місці зливався з головним руслом. Пізніше, у 1932 році, в центрі площі встановлено пам’ятник Мирославу Тиршу, засновнику спортивно-патріотичної організації «Сокіл». На задньому плані — будівля філії Народного банку Чехословаччини, в якій зараз розміщується регіональне відділення управління Національного банку України (фото: «Kammel»). Набережна Ужа та Тиршова площа (нині пл. Олександра Пушкіна) в Ужгороді у 1932-1938 роках.

Набережна річки Уж в Ужгороді. Поштівка 1930-их років (видавництво «Brody & Gottlieb»).

А тут вже набережна 1940-х років:

Це – креслення будівлі крайового суду Підкарпатської Русі на теперішній Народній площі, вигляд зі сторони двору. Будівлю також спроектував у 1922-1925 роках Адольф Лібшер.

Щойно зведена будівля Земського Уряду (тепер Народна площа в Ужгороді) під час проведення зовнішніх оздоблювальних робіт. 1934 рік

За матеріалами: http://prozak.info

Реклама
Реклама