Головна » Економіка

Головна умова для виходу з кризи

Економіка України продовжує падати

Україні потрібні ефективні системні реформи в економіці, фінансовій, податковій та бюджетній сферах, які будуть працювати на розвиток, а не на знищення бізнесу.
Про це йдеться в статті Віктора Медведчука, опублікованій виданням «Аргументи і факти в Україні».

На думку політика, деклароване українською владою проведення пенсійної, освітньої та медичної реформ, а також реформи в сфері електронних довірчих послуг та міжнародних стандартів фінансової звітності в умовах глибокої рецесії дасть нам не зростання економіки, а економічний колапс.

«Не дивлячись на заяви уряду про таку собі «позитивну динаміку в ряді макроекономічних параметрів », економіка України продовжує падати … Реальний ВВП за роки «реформ» скоротився практично вдвічі – з $ 183,3 млрд у 2013-му до $ 93,2 млрд у 2016 м. Діючих і ефективних реформ немає, не було і не буде », – впевнений лідер «Українського вибору – Права народу»

Політик вважає, що в умовах низької продуктивності праці, відсутності секторальної підтримки, вкрай низкого рівня енергоефективності та інноваційності виробництва спроба інтегруватися в економічний простір ЄС з самого початку була приречена на провал

«Українська економіка стала жертвою євроінтеграційних потуг влади, а народ – заручником проведеної еврореформаторами політики. Відповідно до рейтингу Всесвітнього банку, з 166 країн, що розкрили повну статистику по ВВП, Україна знаходиться на … останньому місці. Згідно з цими даними, за роки незалежності реальний ВВП скоротився на 35% (!). І це при тому, що в 2002-2004 роках Україна демонструвала небувалий економічний підйом. За цей період ВВП України збільшився більш ніж на третину: в 2002 році темпи зростання ВВП становили 8%, в 2003 році – 9,4%, в 2004 році – 12,4%. Це було справжнє економічне диво. Хочу підкреслити – українське економічне диво! За підсумками 2016- го ми маємо катастрофічні показники: рівень ВВП становить 68% від рівня ВВП 1990 року (останнього року існування УРСР) », – констатує В.Медведчук.

За словами політика, Україні потрібні ефективні системні реформи в економіці, фінансовій, податковій та бюджетній сферах, які будуть працювати на розвиток, а не на знищення бізнесу.

 «Сьогодні питання проведення кардинальних системних реформ в країні – це питання збереження її економічного суверенітету. Але для цього нам необхідно переглянути вектор зовнішньоекономічної інтеграції. Пора б нарешті зрозуміти: ні Європа, ні Штати нам допомагати не будуть. Підняти економіку з руїн, відновити промисловий потенціал можемо тільки ми самі », – стверджує лідер «Українського вибору – Права народу».

Економіці України як повітря потрібна реальна демонополізація, створення сприятливого інвестиційного клімату, детінізація і дерегуляція економіки, зазначив політик.

«Але головна умова виходу з кризи – це реалізація Стратегії національного успіху. Єдина Україна, в якій поважаються права, враховуються інтереси (в тому числі і економічні) всіх регіонів, – ось запорука конкурентоспроможності на світовій арені, надійний фундамент розвитку і процвітання », – підкреслив Віктор Медведчук.

За матеріалами: https://times.com.ua

Реклама