Французькі сенатори зустрілися з Віктором Медведчуком, який перебуває під домашнім арештом (ФОТО)

08.09.2021 12:25 364 0
Французькі сенатори зустрілися з Віктором Медведчуком, який перебуває під домашнім арештом (ФОТО)

До Києва прибули з візитом секретар Сенату Франції, заступник голови комітету з питань зовнішньої політики, член Парламентської асамблеї НАТО від Франції і член Міжпарламентського союзу Жоель Герра, а також французький сенатор Наталі Гулі. Вони відвідали голову Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом, провели зустріч з ним і співголовою партії Вадимом Рабиновичем.

Ключовим питанням і цієї зустрічі, і візиту французьких сенаторів в Україну в цілому стала тема перешкоджання журналістській діяльності та діяльності ЗМІ, непідконтрольних владі, політичних репресій, незаконного кримінального переслідування інакодумців і опозиціонерів.

Віктор Медведчук зазначив, що тиск на нього особисто, партію «Опозиційна платформа - За життя» та телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK носив системний характер, був добре спланованим і організованим, оскільки був розпочатий Президентом України ще влітку 2019 року, коли Зеленський відкрито погрожував згаданим каналам і Віктору Медведчуку, кажучи, що «це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться».

У 2019 Служба безпеки України, за численними повідомленнями засобів масової інформації, вела незаконну оперативно-розшукову діяльність щодо більш ніж десяти народних депутатів від «Опозиційної платформи - За життя», зокрема Віктора Медведчука і членів його сім'ї. Крім того, планувалося залучення праворадикальних організацій для перешкоджання діяльності партії. Доказом такої організованої роботи є той факт, що за цей час на офіси партії «Опозиційна платформа - За життя» було здійснено більше 80 нападів по всій країні, в тому числі і в Києві.

2 і 19 лютого 2021 року Зеленський незаконно, ігноруючи норми Конституцію України, своїми указами ввів в дію рішення РНБО, якими за надуманими і до сих пір не підтвердженими звинуваченнями були введені санкції проти трьох телевізійних каналів - «112 Україна», Newsone і ZIK - і їх власника, народного депутата, члена Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Тараса Козака, а також голови Політради партії Віктора Медведчука та членів їх сімей - Оксани Марченко і Наталії Лавренюк. Журналісти заблокованих каналів створили новий телевізійний проект -телеканал «Перший незалежний». Однак 26 лютого, через годину після виходу в ефір, він був відключений від супутника і заблокований в кабельних мережах без всяких законних підстав, на основі простого листа заступника керівника Служби безпеки України,

Раніше Офіс генерального прокурора відкрив ряд кримінальних проваджень за надуманими приводами проти Віктора Медведчука і Тараса Козака. 13 травня 2021 року Печерський районний суд міста Києва відправив Віктора Медведчука під домашній арешт, який був продовжений двічі - в липні і в вересні 2021 року.  

Подібні дії української влади розцінюються як політичне переслідування одного з ключових опозиційних політиків і спрямовані на боротьбу з інакомисленням, придушення опозиції антиконституційним шляхом, за допомогою фальсифікації доказів у кримінальному провадженні та безпрецедентного тиску на суд, а в кінцевому рахунку - на встановлення в Україні одноосібної диктатури Зеленського . Несправедливість кримінального провадження, його відверто політична мотивація стали підставою для двох звернень Віктора Медведчука до Європейського суду з прав людини, прийнятих до розгляду.

Коментуючи ситуацію в Україні, Жоель Герра заявив: «Свобода слова - це фундамент у будь-якій демократичній країні, і в демократичній країні є судові процедури. І це єдиний шлях. Тільки Конституція і її виконання гарантує свободу в державі. Саме тому закриття каналів, незаконне переслідування - загрозлива ситуація, яку необхідно висвітлювати міжнародним ЗМІ ».

Наталі Гюле зазначила: 

«Ми приїхали до Києва для зустрічі з журналістами, для того щоб розповісти про вашої позиції, тому що для міжнародних організацій свобода слова вкрай важлива. Ми приїхали для того, щоб зібрати максимум об'єктивної інформації про події в Україні. Будь-які неправові механізми, політично вмотивовані рішення відкривають двері для тоталітарного устрою держави. Французькі журналісти вже знають про ситуацію, і ми б'ємо на сполох, щоб підтримати наших українських колег. Це дійсно жахлива ситуація, оскільки не було судового засідання і рішення суду ». 

Коментуючи арешт Віктора Медведчука, вона підкреслила: 

«Якщо парламентарії піддаються тиску, умови їх роботи через дії влади не є нормальними, то ми готові допомогти і повідомити про це нашим колегам, бити на сполох. І робити це в рамках міжпарламентських зв'язків Ради Європи, а також в рамках ОБСЄ, тому що там працюють люди, які спеціально займаються цими питаннями». 

І додала:

«Ми сьогодні, наприклад, були в студії у каналів, які закрили, як, напевно, ви знаєте, і журналістам там закрили рот спеціально. І звичайно, після всіх цих зустрічей було очевидним побачитися з паном Медведчуком. Бо скрізь, де ми були, все нам про нього говорили. І ми хотіли самі для себе дізнатися від нього, що відбувається, і ми це зрозуміли. Ми будемо обговорювати цю ситуацію з нашими колегами у Франції, як тільки ми повернемося, його ситуацію і взагалі те, що відбувається в Україні».

Крім того, Віктор Медведчук поінформував представників Сенату Франції про те, що партія «Опозиційна платформа - За життя» буде послідовно і принципово домагатися миру на Донбасі, виконання Мінських угод в повному обсязі і рішень, прийнятих в «нормандському форматі», і ця робота буде продовжена, незважаючи на протидію влади. Медведчук пообіцяв докласти всіх зусиль для відновлення ініціативи «Парламентського виміру" нормандського формату "», яку він, голова Політради партії, презентував в Сенаті Франції 22 січня 2020 року, в Бундестазі 28 січня 2021 року і в Держдумі Російської Федерації 10 березня 2020 року. Зустрічі в рамках «Парламентського виміру" нормандського формату "» були тимчасово припинені у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Віце-президент Комітету закордонних справ, оборони і збройних сил Сенату Франції, член Парламентської асамблеї НАТО Жоель Герра високо оцінив роль Медведчука у врегулюванні конфлікту на Сході України, сказавши: «Ми, звичайно, зустрічалися з одним з лідерів України, лідером опозиції Віктором Медведчуком. Ми з ним обговорювали дуже багато різних питань, які стосуються свободи слова, світу на Донбасі. Він нам здався дуже спокійним, дуже впевненим у собі, і він дуже добре володіє ситуацією. Він, звичайно, нам дав огляд ситуації, і ми, завдяки йому, дуже добре зрозуміли, що відбувається. Медведчук - один з тих рідкісних людей, які володіють цією ситуацією з самого початку, він володіє кожним моментом історії конфлікту на Донбасі. І він нам розповів абсолютно все, що там сталося по сьогоднішній день, і він нам пояснив, як можна вирішити це питання".

Прес-служба «Опозиційної платформи - За життя»

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...