Головна » Політика

Експерт: «Оппоблок» руйнується, його замінює «За життя»

Вже найближчим часом «За життя» може заручитися підтримкою опозиційно налаштованого Південного Сходу і частини Центру.

Розвал в «Опозиційному блоці» пов’язаний з системним голосуванням партії на догоду владі. Про це заявив політичний експерт Микола Спиридонов, коментуючи в своєму Facebook скандальне голосування партії за судову реформу разом з провладними фракціями.

«Оппоблок» розвалився, проторгувавшись з владою. Заява Добкіна про вихід з партії стала символічною траурною промовою на поминках «Опозиційного блоку». Внутрішній конфлікт, який давно назрівав у надрах партії, виплеснувся назовні. Причини цього розвалу криються не стільки в особистісних протиріччях і інтригах. Справа в тому, що «Оппоблок», заявляючи про свою опозиційність, постійно голосував з владою, часто підтримуючи відверто диктаторські і антинародні закони. Багато лідерів партії, такі як Добкін, угледіли в цьому загрозу для свого особистого політичного іміджу », – написав Спиридонов.

На думку політолога, «Оппоблок» остаточно зрадив своїх виборців, проголосувавши за «диктаторську» судову реформу, і це стало останньою краплею для багатьох «оппоблоківців», зокрема для Михайла Добкіна, який покинув партію.

«Голосування за судову реформу, яку вже назвали диктаторським законом, в черговий раз продемонструвало, що« Оппоблок »працює з владою. Це голосування стало останньою краплею для багатьох партійців. Втративши контроль, номінальний керівник партії Юрій Бойко спробував звинуватити в партійному розброді Михайла Добкіна, звинувачуючи його то в недостатній партійній дисципліні, то в тому, що той не доробив щось в оформленні партії в Харкові », – заявив експерт.

Крім того, він зазначив, що молода партія «За життя» Вадима Рабиновича дуже активно витісняє «Оппоблок» з його електорального поля. Так, за словами Миколи Спиридонова, вже найближчим часом «За життя» може заручитися підтримкою опозиційно налаштованого Південного Сходу і частини Центру.

«Останнім часом« Оппоблок »стрімко втрачає підтримку в регіонах. Причому, не тільки у виборців, а й у місцевих депутатів. Так, в Дніпрі та Одесі фракції ПРО просто розкололися, колишні «оппоблоковци» біжать в «За життя» Вадима Рабиновича. І це не поодинокі випадки: як стало відомо від джерел в керівництві «Оппоблока», про такі переходи ведуться переговори ще в 6 обласних структурах ПРО. Можна припустити, що вже найближчим часом ситуація на «партійному ринку» Південного Сходу України різко зміниться. Виборці «Оппоблока» все пильніше дивляться в бік «За життя» – і цілком ймовірно, що партія Рабиновича і Мураєва стане саме тією політсилою, яка зможе заручитися підтримкою опозиційно налаштованого Південного Сходу і частини Центру », – вважає політолог.

При цьому він навів дані останнього соцопитування, згідно з яким «За життя» вже значно випереджає «Оппоблок» в електоральних перевагах українців і все щільніше наближається до лідерів рейтингу.

«Тут варто відзначити, що вже зараз, згідно з останнім соцопитуванням (дані були опубліковані позавчора), партія Рабиновича впевнено посідає третє місце в рейтингу політичних сил серед українських виборців. У такій ситуації на політичній арені «За життя» може істотно підняти свій рейтинг, ставши реальним конкурентом за лідерство в партійних перевагах для знаходяться на першому і другому місці «Батьківщина» і БПП, яким черпати електорат вже просто немає звідки », – резюмував експерт.

За матеріалами: https://journalist.today

Реклама