Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

До уваги закарпатців: з наступного тиждня введуть абонплату за водопостачання та опалення

З 10 червня вступає силу нововведення в «Закон про житлово-комунальні послуги».

У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення.

Фактично, українці будуть платити за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення також доведеться розщедрюватися щомісяця, а не тільки в опалювальний сезон, пише politeka.net.

У роз’ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавцю комунальної послуги на підставі договору про надання компослуг в багатоквартирному будинку (поставка газу і електроенергії, а також вивезення сміття та послуги двірника не входять до цього списку). Точний розмір абонплати на цих пір не озвучений.

Планується, що ці гроші спрямують на ремонт мереж водопостачання та опалення.

З хороших нововведень – право на безкоштовне отримання від виконавця послуг повної інформації про ціни, тарифи і загальну вартість місячного платежу. У тому числі і про структурах тарифу (вартість води або опалення, послуг з транспортування, накладні витрати і т. Д.), Про норми споживання і про якість (температура і тиск води в системі опалення, в мережі гарячого водопостачання, калорійність поставленого газу і т.п.).
Разом з тим у мешканців є право оштрафувати постачальника комунальних послуг за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних або аварійних роботи.

Крім того, серед нововведень закону – пеня за прострочення платежу в розмірі 0,01% за кожен прострочений день. Якщо, наприклад, заборгованість складає 1000 грн, то за кожен день прострочення буде нараховуватися 10 копійок пені. За рік «накапає» 36 грн 50 коп. Закон дає виконавцю право призупинити або взагалі припинити подачу тепла, води чи електрики, якщо після попередження одержувач протягом 30 днів не сплатив заборгованість в повному обсязі.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше , Рабінович: «Льовочкін і Бойко все не можуть нажертися, тому в країні підвищують тарифи»

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...