Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

До уваги закарпатців: нові соцвиплати, хто буде отримувати і що потрібно знати

Нові соцвиплати набудуть чинності з січня 2019 року

Влада анонсувала появу нових соцвиплат. Так в Україні з січня 2019 року державну допомогу будуть отримувати батьки дітей, що мають проблеми в розвитку або важкі захворювання. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики, передає U-news..

Як відзначили в міністерстві, розмір допомоги буде дорівнювати прожитковому мінімуму.

Соціальну допомогу будуть отримувати батьки, діти яких мають тяжкі перинатальними ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, инсулинозависимую форму діабету I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.
Видавати допомогу на дітей, в результаті травми, які потребують трансплантації органів. Розмір соцдопомоги з 1 січня складе 1497 грн. З 1 липня – 1564 грн. 1 грудня 2019-го – року – 1638 грн.

Причиною оголошених Кабміном планів про підвищення розміру мінімальної зарплати в наступному 2019 році є те, що Україна входить в передвиборний цикл.
Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
“Поява подібних ініціатив  логічна, так як у нас, хоч і не де-юре, але де-факто розпочалася виборча кампанія. Тому всі політики – як наближені до влади, так і опозиційні – будуть змагатися в соціально-економічному популізмі – хто більше наобіцяє, щоб краще виглядати в очах виборців “, – заявив експерт.

Також він додав, що аналогічні пропозиції, на його думку, найближчим часом будуть декларуватися на постійній основі. Економить переконаний, що підвищувати соціальні стандарти в країні потрібно, хоча розмір таких підвищень повинен відповідати економічному зростанню країни.
“Якщо за результатами минулого року у нас реальне економічне зростання – 2,5%, то при такому зростанні піднімати зарплати можна на 3-5%, максимум на 10%, але не на десятки відсотків”, – наголосив Новак.

Нагадаємо, Неочікувані проблеми з ID-картками: що потрібно знати закарпатцям

Реклама
Реклама
загрузка...