Головна » Культура

Делегація із Закарпаття відвідала фестиваль в Словаччині

З 16 по 18 червня неподалік від Пряшева пройшов 49 Міжнародний фестиваль пісні і танцю

Не дивлячись на погану погоду українська делегація із Закарпаття на фольклорному фестивалі в словацькій Раславіце знайшла найтепліший прийом

З 16 по 18 червня неподалік від Пряшева в селі Раславіца пройшов 49 Міжнародний фестиваль пісні і танцю. В якості почесних гостей на фестиваль була запрошена українська делегація на чолі з президентом Фонду транскордонного співробітництва Іваном Устичем. Повернувшись до Ужгорода, він розповів нашому кореспонденту, що в фестивалі взяли участь танцювальні та пісенні колективи з Польщі, Румунії, Росії та Білорусі. Що навіть погана погода, дощ і вітер не змогли позбавити задоволення глядачів, які з’їхалися на цей фестиваль з усієї Словаччини.

Особливо він підкреслив, що, не дивлячись на те, що в цьому році на фестивалі не було народних колективів з України, гостей із Закарпаття приймали з особливою шаною і повагою. Причиною цього, як сказав один з організаторів фестивалю Петер Пала, була багаторічна плідна співпраця закарпатців з різними громадськими організаціями Пряшівського краю.

Окрім чудової музичної і танцювальної програми, гості з України отримали задоволення від екскурсії в сусіднє із селом Раславіца старовинне місто Бардейов. Заступник старости села Йосип Ярина в супроводі професійного гіда особисто показав закарпатцям цей дивовижний за красою куточок Середньовічної Європи з його відомим на весь світ готичним собором.

Що ж стосується самого фестивалю, то один з членів української делегації письменник Алекс Штрай пообіцяв нашому кореспонденту опублікувати через кілька днів на Голосі Карпат статтю про своє враження, про цю унікальну культурну подію. Відразу попередивши, що не згущує фарби. Що він в дитинстві серйозно займався народними танцями і пізніше довго працював режисером. Тому цілком професійно може оцінити якість самого фестивалю, незалежно від того гостинності, яку відчула на собі делегація із Закарпаття.

За матеріалами: http://goloskarpat.info