Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Чому влада не поспішає встановлювати справжніх винуватців одеської трагедії

За ці роки правоохоронні органи так і не дали відповідь на питання: хто є винуватцем кривавих подій 2 травня

І через чотири роки одеська трагедія відгукується болем у серцях українців – неможливо забути про страшну загибель 48 осіб. І тим сильніше обурення і справедливий гнів – за ці роки правоохоронні органи так і не дали відповідь на питання: хто є винуватцем кривавих подій 2 травня?

Втім, за чотири роки віру в справедливе і політично незаангажоване розслідування одеської трагедії втратили не тільки українці, а й світова громадськість. Зауважте: сьогодні вже майже не чути заклики правозахисників, представників міжнародних інституцій провести об’єктивне розслідування подій 2 травня і покарання винних. По суті, це питання зачіпається тільки в доповідях Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ). Зокрема, в останньому звіті, оприлюдненому в березні 2018 го, констатується: «Слідство і судові процеси щодо насильства, що мав місце 2 травня 2014 року в Одесі, як і раніше, носили односторонній характер, негативно позначаючись на правах жертв і обвинувачених» .

Висновки експертів УВКПЛ якнайкраще підтверджує той факт, що після завершення розслідування сутичок на Грецькій площі Одеси і виправдання в вересні минулого року Іллічівським міським судом Одеської області 19 «куліковцев» (причому суд зазначив, що досудове слідство носило необ’єктивний характер) двоє з них були відразу ж заарештовані за новим обвинуваченням.

Арешт двох «антімайдановцев», яких звинувачують, як відзначають експерти УВКПЛ, в «” посяганні на територіальну цілісність України “у зв’язку з мирним автопробігом” прихильників федералізації “, проведеним в березні 2014 року» (листопадовий звіт УВКПЛ 2017 рік), показав, що вердикт суду, який виправдовує супротивників євромайдан, влада не влаштовує. На жаль, в еврореформірующейся Україні в жертву політичній та ідеологічній доцільності приносяться не тільки демократичні стандарти, а й норми права, а з інакомислячими влада не церемониться.

Зате націонал-радикали, які неодноразово зривали засідання суду, чинили тиск на суддів, влаштовували заворушення в дні судових засідань, за свої «подвиги» ніякої відповідальності не несуть. У зв’язку з чим УВКПЛ висловлює стурбованість «відсутністю прогресу в розслідуванні фактів переслідування і тиску по відношенню до суддів, які розглядають справи про масові заворушення» (березневий звіт УВКПЛ, 2018 рік).

Через чотири роки після одеської трагедії Україна так і не отримала відповіді на головне питання: хто винен в загибелі людей? Причини затягування слідства всім добре відомі – про це ще три роки тому говорила Саманта Пауер, яка тоді була представником США при ООН: «Розслідування … наштовхнулося на великі перешкоди не тільки через дефіцит компетенції, але через дефіцит бажання притягти до відповідальності тих , хто це здійснював ».

Добре відомо і те, що, ділячи громадян України на два сорти – прихильників і противників євроінтеграції, влада намагається звести рахунки зі своїми політичними опонентами. А тому надії на об’єктивне розслідування і на те, що винні все-таки будуть покарані, вже ніхто не плекає.

Прес-служба Віктора Медведчука
Реклама
Реклама