Головна » Політика

Британські ЗМІ пишуть про анонсований Медведчуком другий етап обміну полоненими

Інтерес британської преси до Віктора Медведчука як політику за останні роки значно зріс

Британська преса приділила особливу увагу проведенню в Україні великому обміну полоненими і анонсованому Віктором Медведчуком другому етапу обміну, наміченому на 2018 рік.

“Віктор Медведчук, представник України на триваючих мирних переговорах, сказав, що деякі полонені відмовилися повертатися на утримувані повстанцями території. ТАСС наводить слова Медведчука про те, що у 2018 році також пройде обмін полоненими”, — пише Daily Mail.

У той же час The Guardian в авторському матеріалі нагадує, що розмова Путіна з главами невизнаних республік “відбулась на прохання Віктора Медведчука, українського бізнес-магната і політика, близького до Кремля”.

Інтерес британської преси до Віктора Медведчука як політику, який здійснює комунікацію між Києвом та Кремлем і відповідає за підготовку обміну, просування мирних ініціатив по врегулюванню конфлікту на Донбасі, за останні роки значно зріс. Як відомо, у листопаді 2016 року відбулася зустріч Віктора Медведчука послом великої Британії в Україні Джудіт Гоф. В ході цієї зустрічі мова йшла не тільки про відновлення миру на Сході України, але і про такі глобальні питання, як майбутнє ЄС. Віктор Медведчук у розмові з Джудіт Гоф зазначив, що підтримка європейських держав у просуванні мирного плану врегулювання конфлікту на Донбасі ― ключовий фактор для відновлення миру на Сході України, а також реінтеграції цього регіону з метою збереження територіальної цілісності та єдності нашої країни.

Нагадаємо, Віктор Медведчук займається обміном заручниками з грудня 2014 року. Завдяки йому звільнені 478 осіб — військові і цивільні особи, а крім того, засуджені в РФ Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв і Надія Савченко повернулися в Україну.

Як відомо, процес обміну полоненими був заморожений на довгі місяці і зрушився з мертвої точки після того, як 15 листопада Віктор Медведчук звернувся до президента РФ Володимира Путіна з проханням посприяти у проведенні обміну за формулою “306 на 74”. У той же день президент Росії провів телефонну розмову з представниками непідконтрольних Києву територій, які підтвердили свою готовність до обміну.

25 грудня в Даниловому монастирі відбулася зустріч Віктора Медведчука, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також керівників ОРДО і ОРЛО Олександра Захарченко та Леоніда Пасічника.

Після обміну Віктор Медведчук зробив заяву, зазначивши виняткову роль президента РФ В. Путіна і РПЦ у вирішенні питання обміну.

Автор матеріалу: Антон Дорошенко

За матеріалами: https://znaj.ua


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...