Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Економіка

“Більше половини експорту” – Металурги України підрахували втрати від введення мит США

Металурги України серйозно стурбовані зміною ситуації на світових ринках металопродукції в зв'язку з введенням США загороджувальних 25% -них мит на імпорт сталі.

Про це в п’ятницю, 1 червня, повідомив президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков, передає Інтерфакс.

Дане рішення було очікуваним, проте воно несе значні ризики для української металопродукції, особливо в контексті мит щодо ЄС.

“Якщо в США поставки сталі з України складають 1,3%, то в ЄС – більше 30%. Більш того, кілька тижнів тому Туреччина також оголосила захисне розслідування після введення захисних заходів (зборів – прим.ред.) США”, – констатував співрозмовник агентства.

При цьому глава об’єднання зазначив, що ринки ЄС і Туреччини є пріоритетними для поставок української металопродукції.

“І під ризики захисних заходів ЄС і Туреччини потрапляє більше половини всього експорту української металопродукції на більш ніж $ 5 млрд”, – підкреслив Каленков.

У свою чергу на Дніпровському металургійному заводі (ДМЗ) агентству повідомили, що в даний час ніяких змін в реалізації металопродукції немає.

“Ми уважно відстежуємо ситуацію в зв’язку з введенням мит і аналізуємо її”, – повідомив агентству представник заводу.

Разом з тим, генеральний директор “Стальканат-Силур” Сергій Лавриненко в коментарі агентству висловив значну стурбованість ситуацією на ринку металопродукції в ЄС, що відіб’ється і на українських метпідприємств.

“На ринку ЄС дуже багато стали. І мита США позначаться і на нас, і на наших метпідприємствах – на ArcelorMittal, на” Метінвесті “, на всіх постачальників”, – переконаний гендиректор.

“Це, по суті, вибух на ринку. Що буде – складно припустити”, – резюмував топ-менеджер.

У прес-службі найбільшого в Україні Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” відмовилися від коментарів. Також не було повідомлень від групи “Метінвест”.

Адміністрація президента США Дональда Трампа прийняла рішення ввести загороджувальні мита на імпорт сталі та алюмінію з Євросоюзу, Канади і Мексики. Нові мита вступили в силу в опівночі 1 червня.

Раніше в цьому році США ввели імпортні мита – 25% для сталі і 10% для алюмінію, які вже діють відносно продукції з Китаю, Росії, Японії та інших країн. Деякі партнери США були звільнені від дії мит до 1 червня.

Україна експортує близько 80% виробленої металопродукції. При цьому метпідприємства України в січні-квітні 2018 наростили надходження від експорту чорних металів на 32,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до $ 3 млрд 488,042 млн ($ 2 млрд 640,229 млн) – на чорні метали за цей період припало 22, 57% загального обсягу надходжень від експорту товарів проти 19,26% за перші чотири місяці минулого року. Крім того, Україна в січні-квітні-2018 збільшила експорт металовиробів на 34% – до $ 351,363 млн. У квітні їх поставлено на $ 103,907 млн.

Україна в 2017 році збільшила надходження від експорту чорних металів на 20% в порівнянні з 2016 роком – до $ 8 млрд 665,725 млн, імпорт – на 42%, до $ 1 млрд 134,568 млн.

Україна в 2017 році також збільшила експорт металовиробів на 30% – до $ 896,710 млн, імпорт – на 25%, до $ 806,788 млн.

Як повідомляла “Країна”, Трамп розкритикував Канаду після заяви Трюдо про відповідні мита.

“Канада погано ставилася до нашого сільськогосподарського бізнесу та фермерам протягом довгого часу. Особливі обмеження стосувалися торгівлі. Вони повинні відкрити свої ринки і скасувати торговельні бар’єри”, – написав президент США в Twitter.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, сполучені Штати ввели мито на українську катанку

Реклама
Реклама