Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Ані Зеленський, ані Порошенко, на відміну від більшості українців, не зацікавлені у встановленні миру, припиненні бойових дій та поверненні Донбасу в Україну

У передвиборному ажіотажі кандидати в президенти України панове Зеленський і Порошенко влаштували конкурс «хто більший русофоб»

Кандидати, які клятвено обіцяють своїм виборцям відновити мир і повернути Донбас Україні, пафосно заявляють про те, що не вестимуть прямі переговори з представниками Донецька та Луганська. Саме такою була політика Порошенка всі п’ять років його президентства. І саме таку політику має намір реалізовувати і пан Зеленський.

Як заявили в команді Зеленського, він «готовий до прямих переговорів з Росією за участю міжнародних партнерів, а з бойовиками «ЛНР» і «ДНР» переговорів не буде». Крім того, він «збирається вивести з переговорного процесу Віктора Медведчука».

Складно уявити, як будуть здійснювати зовнішню і внутрішню політику так звані професіонали зі збірної команди Зеленського, якщо вони не мають навіть найменшого уявлення про те, про що говорять. До відома штабних сценаристів Зеленського: Петро Порошенко ніколи не призначав Віктора Медведчука на роль «парламентера» з РФ. Я займався переговорами між Україною і Росією виключно на прохання президента України і робив це в інтересах країни, а не її президента. Тому вивести мене з «переговорного процесу» апріорі неможливо.

Якщо мова йде про мою участь в роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (де я займався питаннями звільнення наших громадян), то і в цьому випадку ніяких офіційних призначень не було, а були лише прохання глави держави. Скажу більше, на протязі року – з травня 2018 го – я не брав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи, оскільки знав, що чинна влада не збирається виконувати раніше досягнуті домовленості і займатися звільненням наших громадян. Я це стверджую тому, що після організованого мною останнього масштабного обміну, коли в грудні 2017 року був звільнено з обох сторін понад 300 українських громадян, як перший етап обміну, українська влада відмовилася виконувати досягнуті домовленості про обмін за формулою «всіх встановлених на всіх встановлених» .

На знак незгоди з таким рішенням, я заявив про це президенту України і відмовився брати участь у засіданнях гуманітарної підгрупи. Для мене стало очевидним, що українці, які сьогодні утримуються в Донецьку і Луганську, київській владі не потрібні.

Судячи з того, що заявляють у Зеленського, їм вони теж не будуть потрібні. Як і мир на Донбасі. Адже відмова від прямих переговорів з Донецьком і Луганськом, де проживають громадяни України, означає відсутність результату – миру, повернення цих людей і територій в Україну, а України на Донбас. Можна скільки завгодно говорити про Донбас з США і Великобританією, але далі порожніх обіцянок про підтримку і проявів «заклопотаності», «тривоги» справа не піде. Якщо хочемо миру, треба говорити з людьми, які сьогодні живуть на неконтрольованих територіях. І цього досягти більш ніж реально, оскільки План-концепцію врегулювання кризи на Південному Сході України, запропоновану «Опозиційною платформою – За життя», підтримали і в Донецьку, і Луганську, і в Москві.

Протягом останнього часу переговори з керівництвом Російської Федерації я веду виключно як глава політради партії «Опозиційна платформа – За життя». Я робив це і буду продовжувати робити, тому що переконаний, що неможливо відновити мир в Україні без прямих переговорів з керівництвом Донецька, Луганська і РФ. Я переконаний, що неможливо розвивати економіку України, поки не будуть відновлені торгово-економічні відносини з РФ і країнами СНД. І для того, щоб займатися цим, я не потребував і не потребую будь-яких  дозволів-погоджень або благословення як чинного, так і новообраного президента. Також буду продовжувати займатися звільненням наших громадян, які перебувають в Донецьку та Луганську, Російській Федерації.

Я роблю це в інтересах України, в інтересах мільйонів українських громадян, які стали заручниками політики печерної русофобії, антиросійської істерії, тарифного геноциду і політики, спрямованої на зубожіння мільйонів людей, яку проводить нинішня влада.

Віктор Медведчук,

Голова Політради партії

«Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ»

Нагадаємо, Безглузді заяви щодо зв’язку із Зеленським свідчать про агонію влади і паніку в штабі Порошенка

Читайте також:Ужгородка Аніта Білей перенесла 28 операцій: суд нарешті виніс рішення щодо винних у трагедії (ФОТО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...