Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Туристичне Закарпаття

На Закарпатті фестивалили різники: у Гечі гентеші частували гостей свіжиною під наглядом самооборони

XII Міжнародний конкурс різників (гентешів) - один з кращих гастрономічних фестивалів Закарпаття і всієї України - відбувся 27 січня на Берегівщині, в селі Геча. Серед учасників – гості з Сербії, Угорщини, сусідньої Львівщини та, звичайно, закарпатці

Слід відмітити, що минулоріч захисники тварин виступили проти вбиства тварин під eгідою розважального заходу та звернулися до Президента з вимогою заборонити фестиваль різників у Гечі. Попри це традиційний фестиваль різників-гентешів вирішили зберегти. Втім, тепер організатори не дозволяють публічно колоти свиней, страви готують тільки з заздалегідь заготовленого м’яса, а відтак, подія із яскравого та унікального фестивалю-конкурсу м’ясників-гентешів перетворилася на майже звичайний гастрономічний фест.

Цьогоріч учасники події підготували для гостей різноманітні традиційні страви зі свинини – шкварки, гурки, ковбаси, шинки, рульки, шашлики, сало, бограч та багато іншого. Крім того на фестивалі було представлено чимало виноробів краю, ятки з медовою продукцією, сирами, солодощами, сувенірами, плетеною продукцією та різноманітним хенд-мейдом.

Варто також зазначити, що кілька років тому фестиваль гентешів у Гечі закінчився масовим побоїщем.

Відтак, враховуючи негативний досвід минулих років, тепер на фестивалі з самого ранку до пізнього вечора чергують члени загону місцевої самооборони та правоохоронці.

Нагадаємо, цьогоріч вперше за історію фестивалю-конкурсу паралельно з гентешами за призові місця боролися винороби краю.
За матеріалами: goloskarpat.info

Реклама
Реклама