Головна » Політика

Словацький парламентар зробив “різкий випад” в бік України

За його словами в 1991 році 78% жителів Закарпаття висловилися на референдумі "за незалежність від України" і "зажадали автономію, яку вони до сих пір не отримали"

Депутат Національної Ради Словаччини Петер Марчек пояснив, чому збирається поставити питання про визнання анексії Криму з Росією на голосування в парламенті.

Свою точку зору він озвучив в інтерв’ю «Sputnik Česká republika», передає “РІА Новини”.

“Заради справедливості, щоб нормалізувати ситуацію, припинити насильство і шантаж з боку ЄС і України, яка прагне до інтеграції і зрадила добрі відносини зі слов’янськими народами за миску сочевичної юшки від Заходу”, – заявив він.

Марчек заявив, що тема визнання Криму і скасування санкцій вже деякий час обговорюється в словацькому парламенті, а місцеві ЗМІ “однобоко подають інформацію людям, які не мають ні найменшого шансу дізнатися правду про проблемні аспекти українсько-російських відносин”.

Депутат також заявив, що в України, Словаччини та Угорщини залишається невирішена суперечка з приводу Підкарпатської Русі, яка колись була частиною Великоморавської імперії. За його словами в 1991 році 78% жителів Закарпаття висловилися на референдумі “за незалежність від України” і “зажадали автономію, яку вони до сих пір не отримали”.

Марчек також висловив думку, що проблема Криму не в “референдумі” 2014 року.

У неї набагато більш довга історія. Адже Кримський парламент ще в 1992 році прийняв “акт державної незалежності Кримської республіки”, але під жорстким тиском Києва відкликав своє рішення в обмін на розширення своїх повноважень”, – сказав він.

За матеріалами: https://www.obozrevatel.com

Реклама
Реклама