Головна » Політика

Дипломати ЄС та губернатори п’яти областей України зустрілися в Ужгороді

В Закарпатській О ДА стартував презентаційний форум Європейського об'єднання територіального співробітництва (ЄОТС) ТИСА

Для участі у форумі до обласного центру Закарпаття прибули заступник голови Комісії з питань територіального зближення та бюджету Комітету регіонів ЄС Петр Освалд та депутат Європарламенту Андрея Бочкор. Крім того, участь у заході також взяли заступник Державного секретаря з питань європейської інтеграції Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Балаж Молнар, Міністр національного розвитку Угорщини Міклош Шестак, урядовий комісар з питань координації співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями Іштван Грежа, представники профільних міністерств Уряду Угорщини, делегація загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області.

Головна мета візиту угорських партнерів – узгодження позицій сторін у рамках співпраці двох партнерських областей , тож, під час заходу учасники форуму підписали Рамкову угоду про співпрацю між Угорським центром розвитку та ЄОТС ТИСА. Така угода – не тільки унікальна можливість співпрацювати з Європейським союзом а й можливість для реалізації стратегічно важливих проектів , розвитку культурної спадщини, інфраструктури та подальшої розбудови кордонів. Одним з перших завдань такої угоди є припинення забруднення річки Тиси. Крім того, угода являє собою новий імпульс у співробітництві обох сторін , отримання спільних ресурсів та енергетичних проектів , крім того це безпосередня підтримка угорського проектного девізіону , адже (ЄОТС) ТИСА передбачає співпрацю в 14 сферах розвитку .

Реклама