Як обрати ефективні ліки від зубного болю

29.10.2022 08:28 732 0
Як обрати ефективні ліки від зубного болю

Зубний біль часто виникає несподівано та може перекреслити всі плани. В залежності від больового порогу людини та його інтенсивності він може призвести до повної втрати працездатності. Для полегшення стану можна використати знеболювальні, однак варто пам'ятати, що вони не вилікують основної проблеми, тому відкладати візит до стоматолога не варто.

Придбати ліки від зубного болю можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». Вони допоможуть екстрено позбутись неприємних відчуттів до візиту до стоматолога, а також не завадять в домашній аптечці. Крім знеболювальних препаратів варто придбати засоби для полоскання та знезараження ротової порожнини. Також у відділеннях аптеки можна замовити спеціальні лікувальні зубні пасти.

Які знеболювальні від зубного болю можна використовувати

В залежності від інтенсивності болю та індивідуальних показань і протипоказань у пацієнта, засоби можна поділити на такі види:

  • таблетки;
  • розчинні порошки та так звані «шипучі» таблетки;
  • ін'єкційні засоби;
  • засоби для місцевого знеболювання – гелі, спреї, пасти.

Серед таблеток найбільш популярні нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), анальгетики широкого спектра дії та комбіновані засоби з кількома діючими речовинами. Вони можуть заглушити біль на 4–8 годин залежно від типу діючої речовини і гарно підходять у випадку, коли прийом стоматолога тільки вранці, а треба якось пережити ніч.

Розчинні ліки мають недовготривалу дію, однак вони не так сильно впливають на шлунково-кишковий тракт.

Засоби для місцевого знеболення підходять при не надто вираженому больовому синдромі, а також після незначних медичних втручань в ротовій порожнині. Деякі з них призначені для зменшення болю при прорізуванні зубів у дітей, але їх потрібно використовувати тільки з дозволу лікаря і в чітко регламентованому дозуванні. Його перевищення чи використання не за віком може бути дуже небезпечним для дитини.

Спеціальні зубні пасти з анестетиком використовують для зменшення гіперчутливості зубів та при хворобах ясен. Часто стоматологи рекомендують використовувати їх невеликими курсами замість звичайної зубної пасти.

Протипоказання

Для більшості знеболювальних існують такі протипоказання:

  • вагітність та грудне вигодовування;
  • захворювання нирок та печінки;
  • проблеми з кишково-шлунковим трактом, гастрит чи виразка шлунка в анамнезі;
  • серцева недостатність чи інші важкі захворювання серця;
  • дитячий вік (необхідно слідкувати за дозуванням та вказаними віковими обмеженнями);
  • індивідуальна непереносимість чи алергія.

Якщо у вас є одне або декілька протипоказань, то тимчасово зменшити зубний біль можна полосканням теплим розчином ромашки. Не можна гріти зуб за допомогою грілки чи компресу. Хоч це і зменшує інтенсивність болю, та може призвести до швидкого розмноження шкідливих бактерій при карієсі та важких ускладненнях.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!